V Mestni hiši so pripravili predloga proračunov za prihodnji dve leti, ki skupaj načrtujeta približno 80 milijonov evrov prihodkov ter 3,5 milijona evrov novega zadolževanja.

Za leto 2026 občina predvideva 38 milijonov evrov prihodkov, hkrati pa načrtuje milijon evrov kredita, ki ga bo namenila predvsem naložbam v cestno infrastrukturo. Za odplačilo obstoječih dolgov bo namenjenih 1,7 milijona evrov.

Izdatki za plače zaposlenih bodo v letu 2026 znašali 5,3 milijona evrov. Kadrovski načrt občinske uprave predvideva eno novo zaposlitev za nedoločen čas, tako da bo v mestni upravi skupaj 58 zaposlenih. V Skupni občinski upravi (SOU) pa bi se lahko število zaposlenih povečalo že konec letošnjega leta – z 57 na 64, kar pomeni sedem novih delovnih mest.

Za tako imenovane transferje za področja vzgoje, izobraževanja in socialnega varstva bo občina namenila skoraj 13 milijonov evrov.

Med investicijskimi projekti, za katere je skupno predvidenih dobrih 11 milijonov evrov, izstopajo začetek obnove Mestne hiše, regijski vodovod ter gradnja neprofitnih stanovanj.

V načrtu razvojnih programov za prihodnje leto so med drugim še:

  • nadzidava zdravstvenega doma Ptuj,
  • prizidek k objektu na športnem igrišču na Grajeni,
  • nadaljevanje gradnje sončnih elektrarn in kanalizacije,
  • ter naložbe v prometno infrastrukturo.
Prejšnji članekBomo o zakonu o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja znova odločali 23. novembra?
Naslednji članekMariborska občina in Javni holding po tednu dni odgovorila na očitke SDS o previsokih cenah Nigrada