Februar 2024 je bil tretji najtoplejši februar v zgodovini meritev, kažejo podatki službe za spremljanje podnebnih sprememb programa EU Copernicus. Povprečna globalna temperatura zraka je znašala 13,36 °C, kar je 0,63 °C nad povprečjem iz obdobja 1991–2020.

To je že 19. mesec v zadnjih 20 mesecih, ko je bila globalna temperatura več kot 1,5 °C višja od predindustrijske ravni (1850–1900). Povprečna temperatura od marca 2023 do februarja 2024 je bila 1,59 °C nad predindustrijskim povprečjem.

V Evropi je bila povprečna februarska temperatura 0,44 °C nad povprečjem 1991–2020, a je kljub temu ostala zunaj desetih najtoplejših februarjev v zgodovini meritev. Najvišje temperature so bile izmerjene v severni Fenoskandiji, na Islandiji in v Alpah. Zunaj Evrope so temperature najbolj odstopale od povprečja nad Arktiko, severnim Čilom, Argentino, Mehiko, zahodno Avstralijo in jugozahodnimi ZDA. Podpovprečne temperature pa so zaznali v delih ZDA, Kanade, vzhodne Azije ter ob Črnem, Kaspijskem in vzhodnem Sredozemskem morju.

Povprečna globalna temperatura gladine morja je bila februarja 20,88 °C, kar je druga najvišja vrednost v zgodovini – le februar 2023 je bil še nekoliko toplejši. Obseg morskega ledu na Arktiki je bil 8 % pod povprečjem, kar je najnižja vrednost za februar doslej. Na Antarktiki je bil obseg ledu 26 % pod povprečjem, kar ga uvršča na četrto najnižjo vrednost v zgodovini meritev.

Glede padavin so v Copernicusu izpostavili, da so bile v Evropi večinoma pod povprečjem, kar je vplivalo na sušo v srednji in vzhodni Evropi, jugovzhodni Španiji in Turčiji. Nadpovprečne količine padavin so zabeležili v Islandiji, južnih delih Združenega kraljestva in Francije, osrednji Italiji ter na Irskem.