Objavljen je javni razpis za subvencionirano bivanje višješolskih in visokošolskih študentov v študentskih domovih in pri zasebnikih za študijsko leto 2022/2023. Razpisa za bivanje študentov s statusom osebe z mednarodno zaščito in s statusom osebe z začasno zaščito v študentskih domovih za študijsko leto 2022/2023 sta objavljena na spletnih straneh študentskih domov. Skupaj je razpisanih 12.149 mest za subvencionirano bivanje, in sicer za sprejem 4.685 in 7.464 za podaljšanje bivanja, ter 49 mest, ki so namenjena študentom s priznano mednarodno zaščito in študentom s priznano začasno zaščito.
Višina subvencije v študijskem letu 2022/2023 v javnih dijaških, dijaško študentskih in študentskih domovih znaša 21,50 EUR, v zasebnih študentskih domovih in pri zasebnikih je 32,00 EUR.
Kot so zapisali na vladni spletni strani, bodo študenti lahko prošnjo za sprejem oddali od 1. julija na spletnem portalu eVŠ, na prvo prednostno listo pa bodo uvrščeni študenti, ki bodo vlogo oddali do 16. avgusta. Tudi študenti, ki želijo podaljšati bivanje v študentskih domovih ali pri zasebnikih, morajo vlogo oddati prek istega portala od 1. julija do najkasneje 16. avgusta.
















