V sredo, 24. junija 2026, ob 11.00 bo na Glavnem trgu potekala otvoritev panojske razstave z naslovom Gradimo Rotovž!. Razstava, ki jo bo uradno odprl župan Mestne občine Maribor Saša Arsenovič, napoveduje skorajšnje odprtje novega kulturnega središča – Mestne hiše kulture Rotovž.
Na dogodku bodo prisotni avtorji razstave in drugi gosti. Pod postavitev se podpisujejo Studio Potok + Studio WDS, fotograf Luka Hernet ter Jure Kirbiš (UGM). Razstava vključuje tudi interaktiven del, na ogled pa bo v času Festivala Lent in vse poletje.
Kaj prinaša novi center?
Nova knjižnica in galerija, ki sta zrasli okoli Rotovškega trga in pod njim.
Kino, kavarna, učilnice in igralnice, ki bodo zapolnili stare stavbe.
Avtorji arhitekturnega projekta so arhitekturni atelje Medprostor.
Projekt Center Rotovž – Mestna hiša kulture Rotovž sofinancirajo: Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj, Republika Slovenija (nacionalni prispevek), Ministrstvo za kulturo in Mestna občina Maribor.



















