V sredo, 24. junija 2026, ob 11.00 bo na Glavnem trgu potekala otvoritev panojske razstave z naslovom Gradimo Rotovž!. Razstava, ki jo bo uradno odprl župan Mestne občine Maribor Saša Arsenovič, napoveduje skorajšnje odprtje novega kulturnega središča – Mestne hiše kulture Rotovž.

Na dogodku bodo prisotni avtorji razstave in drugi gosti. Pod postavitev se podpisujejo Studio Potok + Studio WDS, fotograf Luka Hernet ter Jure Kirbiš (UGM). Razstava vključuje tudi interaktiven del, na ogled pa bo v času Festivala Lent in vse poletje.

Kaj prinaša novi center?

  • Nova knjižnica in galerija, ki sta zrasli okoli Rotovškega trga in pod njim.

  • Kino, kavarna, učilnice in igralnice, ki bodo zapolnili stare stavbe.

Avtorji arhitekturnega projekta so arhitekturni atelje Medprostor.

Projekt Center Rotovž – Mestna hiša kulture Rotovž sofinancirajo: Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj, Republika Slovenija (nacionalni prispevek), Ministrstvo za kulturo in Mestna občina Maribor.

Prejšnji članekKeir Starmer se sooča z notranjimi izzivi v laburistični stranki
Naslednji članekRekordna izvedba pobude »Polni zagona, kolesarimo v službo«