NK Maribor v Ljudskem vrtu zgolj remiziral s Sežano

V Ljudskem vrtu sta se v 26. krogu Prve lige Telemach pomerila Maribor in Tabor Sežana. Vijoličasti so obračun odprli odločneje, še posebej razpoložen je bil Josip Iličić, ki je z bravurami povzročal veliko težav nasprotnikovi obrambi. Damir Krznar je sicer v primerjavi s prejšnjo tekmo opravil dve menjavi v začetni enajsterici, namesto Aljaža Antolina in Žana Vipotnika sta od prve minute začela mladi talent Luka Božičković in Arnel Jakupović.

Prvi polčas za pozabo iz obeh strani

Prvi polčas nasploh ni ponudil omembe vrednih priložnosti, večinoma je šlo za igro med obema kazenskima prostora. Sežančani so stali v nizkem bloku in prežali na proti napade, iz katerih pa niso bili nevarni. Na drugi strani so bili Mariborčani večino časa izredno anemični in si niso pripravili niti ene prave situacije za dosego zadetka. Omeniti velja edino prosti strel iz ugodnega položaja v 39. minuti, a je Josip Iličić nastreljal zgolj enega izmed nasprotnikovih nogometašev v živem zidu.

Sterilnost v igri in ogromen zaostanek na lestvici za vodilno ljubljansko Olimpijo sta bila poglavitna razloga za mizeren obisk na tribunah Ljudskega vrta. Navijači so se zgleda že sprijaznili, da vijoličasti ne bodo ubranili naslova državnega prvaka v letošnji sezoni. Slednje je bilo utopično pričakovati, saj so si največji zaostanek pridelali že v uvodnih krogih, ko v klubu še ni bilo Damirja Krznarja. Hrvaški strokovanjak je od svojega prihoda dodobra prebudil mariborsko moštvo, a vseeno ni »čudodelec«, da bi v pičlih 15 krogih izničil že zamujeno. Prvi polčas, 0-0.

Bistveno intenzivnejši drugi polčas

Maribor je v drugem polčasu zaigral bolje, nevaren je bil predvsem po desni strani, kjer sta se učinkovito dopolnjevala Martin Milec in Josip Iličić. Tempo igre so v primerjavi s prvim polčasom vidno dvignili, a vseeno nikakor niso uspeli prebiti zgoščeno postavljene sežanske formacije. Gostje pa so v 59. minuti šokirali Ljudski vrt, v kazenski prostor je podajal Fahd Ndzengue, kjer je nastala velika zmeda, najbolje pa se je ob tem znašel Nabil Khali in iz neposredne bližine matiral vratarja Ažbeta Juga.

Damir Krznar je bil prisiljen nekaj spremeniti, kar je tudi storil. V 63. minuti je opravil kar trojno menjavo, v igro so namesto Luke Božičkovića, Ivana Brnića in Arnela Jakupovića vstopili Marko Božić, Rok Kronaveter ter Denis Alijagić. Nemudoma po številnih rošadah pa so Mariborčani izenačili, debitantski zadetek v vijoličastem pa je prispeval Sven Šoštarič Karič.

V naslednji akciji so bili izredno nevarni tudi gostje, po neodločnem posredovanju Juga je do strela s »škarjicami« prišel Khali, a nesrečno stresel le prečko. Krznar je ob tem menjal še četrtič, v igro je poslal Luko Uskokovića, ki je zamenjal Ignacia Guerrica. V 80. minuti pa velika priložnost za vijoličaste, Marko Božić je asistiral iz strani, do strela je prišel Iličić, a močan strel je zadel zgolj prečnik.  Nekaj trenutkov kasneje je »Jojo« iznajdljivo pripravil strel Janu Repasu, ki pa je bil za las nenatančen.

Mariborčani pa kljub silnemu pritisku v zadnji tretjini tekme niso uspeli streti odpora vztrajnih Sežančanov, tako da bodo ob zmagi Olimpije še povečali zaostanek za prvim mestom v Prvi ligi Telemach.