Največji izziv pri obnovi Marijine cerkve na Gorci predstavlja trenutno stanje zunanjosti stavbe, saj je fasada zaradi svoje lege močno izpostavljena vremenskim vplivom. Najbolj ogroženi deli objekta so severna in zahodna stran cerkve ter podzidki, kjer se pojavljajo temni madeži, posledica rasti mikroorganizmov.

V župniji upajo, da se jim bodo pri zbiranju sredstev pridružili tudi drugi dobrotnikiposamezniki, podjetja in morebiti tudi država. Vsak darovalec bo simbolično zapisan v knjigo dobrotnikov, večji podporniki pa tudi na spominsko ploščo v cerkvi. Kot poudarja dr. Sebastijan Valentan, bo zbrana pomoč odločilna za to, da se lahko obnova začne še letos.

Dolgoročno pa je načrt precej širši in presega samo obnovo fasade. Po besedah Valentana je v prihodnje predvidena tudi restavracija notranjosti cerkve – vseh šestih oltarjev, spovednic in drugih pomembnih elementov sakralnega prostora. Ob tem želijo urediti tudi širši kompleks cerkve, vključno z okolico, dostopnimi potmi in ustrezno predstavitvijo romarskega svetišča.

Vizija za prihodnost romarskega kraja je jasna: cerkev na Gorci naj ne bi bila le kraj duhovnosti, ampak tudi pomembna kulturna in turistična točka Maribora. Kot edina cerkev v Sloveniji z darom popolnega odpustka, ki ga je podelil papež Frančišek, ima izjemen simbolni in zgodovinski pomen.