Po odstopu Sama Petra Medveda z mesta podžupana Mestne občine Maribor so se iz Liste za pravičen razvoj (LPR) odzvali z zahtevo, da se Medved v celoti umakne iz političnega prostora.
Potem ko je župan Saša Arsenovič sporočil, da je sprejel Medvedovo odstopno izjavo, so v LPR ta korak sicer označili kot nujen, a nezadosten. Opozarjajo, da bi se moral Medved zaradi ugotovljenih nepravilnosti umakniti tudi iz mestnega sveta in vseh funkcij znotraj občinskih organov. LPR izpostavlja, da gre za primer, ki presega le odstop s podžupanskega mesta – ugotovitve Komisije za preprečevanje korupcije so po njihovem mnenju dovolj resne, da bi moral Medved zapustiti tudi ostale funkcije v občinskem okviru.
»Oseba, zoper katero so bile potrjene hude kršitve integritete in obtožbe zavajanja javnosti, ne more več zasedati mestno svetniškega položaja, prav tako pa ni primerna za članstvo v pomembnih delovnih telesih, kot je na primer KVIAZ,« so poudarili v LPR. Zato Medveda pozivajo, naj se kot odgovoren izvoljeni predstavnik odpove vsem preostalim funkcijam.
V LPR so ostro kritični tudi do izjave župana Arsenoviča, ki je ob odstopu izjavil, da bo Medved tudi po 1. juliju kot mestni svetnik še naprej aktivno prispeval k razvoju mesta. V LPR menijo, da takšne izjave kažejo na toleranco do praks, ki jih je Komisija za preprečevanje korupcije že obsodila, in opozarjajo, da se s takšnim pristopom težave ne bodo odpravile.
Ob tem so sporočili, da je njihova pobuda za spremembo zakonodaje, ki bi omogočila sankcioniranje podobnih kršitev, že bila predložena pristojnemu ministrstvu, o čemer jih je obvestila Vlada RS. LPR zaključuje, da trenutni pravni okvir omogoča preveč prostora za neodgovorno ravnanje izvoljenih funkcionarjev, saj ti kljub potrjenim nepravilnostim lahko nemoteno nadaljujejo z opravljanjem svojih funkcij.