Lani je v Sloveniji nastalo 11,66 milijona ton odpadkov, kar je 24-odstotno povečanje v primerjavi z letom 2021.

Gradbeni odpadki so se v tem obdobju povečali za 43 odstotkov, kar je znašalo 8,6 milijona ton vseh odpadkov.  Statistično gledano je bilo to predvsem posledica 63-odstotnega povečanja količine zemljine in kamenja iz zemeljskih izkopov, zaradi večjega števila gradbenih projektov.

V strokovnih, znanstvenih in tehničnih dejavnostih se je količina odpadkov povečala za več kot šestkrat. Sledijo ji finančne in zavarovalniške dejavnosti s 124-odstotnim povečanjem ter zdravstvo in socialno varstvo z 67-odstotnim povečanjem. V večini drugih sektorjev pa se je količina odpadkov v primerjavi z letom 2021 zmanjšala.

V gospodinjstvih je nastalo 648.000 ton komunalnih odpadkov, kar je skoraj 52.000 ton manj kot v prejšnjem letu.

Najmanj odpadkov na prebivalca je nastalo v koroški regiji, in sicer 375 kilogramov, medtem ko je bila največja količina odpadkov na prebivalca, 549 kilogramov, zabeležena v osrednjeslovenski regiji.

Prejšnji članekUkinitev zavodov bi povzročila nepopravljivo škodo v kmetijstvu
Naslednji članekNa sporedu sta kar dve seji