V času hitrega naraščanja stroškov energentov in življenjskih potrebščin se vse več ljudi in družin srečuje z finančnimi izzivi. Danijela Cug, pomočnica direktorice pomurskega centra za socialno delo v enoti Murska Sobota, izpostavlja pomen izredne denarne socialne pomoči kot ključnega sredstva za pomoč tistim, ki se znajdejo v finančni stiski.
Ta oblika pomoči ni omejena le na brezposelne, ampak je dostopna tudi zaposlenim z nizkimi plačami, upokojencem z nizkimi pokojninami ter vsem, ki se soočajo z nenadnimi izdatki, ki jih lahko spravijo v stisko. Cug poudarja: »Pomembno je, da se obravnava trenutna stiska posameznika ali družine, ne glede na to, ali gre za prejemnike redne socialne pomoči, zaposlene z nizkimi dohodki ali upokojence.«
Kljub dostopnosti te pomoči se mnogi soočajo z strahom in občutki sramu, ki jih lahko zadržujejo pri iskanju podpore. Cug je izpostavila, da je center za socialno delo tukaj, da nudi pomoč in poišče najboljšo rešitev glede na specifične potrebe posameznika. »Vsak primer je drugačen, zato je pomembno, da se vsak primer obravnava posebej,« je dodala.
Center za socialno delo tudi sodeluje z organizacijami, kot so Karitas, Rdeči križ in Evangeličanska humanitarna organizacija, da bi nudil širšo podporo vsem, ki jo potrebujejo. Poleg tega so v nekaterih primerih na voljo tudi dodatne občinske pomoči, ki lahko še dodatno pomagajo.
Pomočnica direktorice je še enkrat izpostavila, kako pomembno je, da ljudje premagajo strah pri iskanju pomoči: »Pomembno je, da vsak, ki se znajde v stiski, ve, da ni sam in da obstajajo različne oblike pomoči. Naš cilj je, da jim prisluhnemo in jih usmerimo k ustrezni rešitvi.«
Izredna denarna socialna pomoč omogoča kritje različnih življenjskih potrebščin, od nujnih stroškov ogrevanja do nepredvidenih izdatkov, in je zasnovana tako, da pomaga ljudem, ki se soočajo z nepredvidljivimi finančnimi težavami.