spot_img

NK Maribor remiziral v derbiju kroga z Muro

V zadnjem tednu

V štajersko prekmurskem derbiju 26. kroga sta se v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Mura. Tribune stadiona so, zaradi kazni NZS samevale, kar pa se na igri obeh moštev ni pretirano poznalo. V uvodnih minutah smo tako spremljali gledljivo nogometno predstavo, kjer je Maribor vodil tempo, Mura pa je bila nevarna predvsem v protinapadih.

Vijoličasti zapravili dve izredni priložnosti

V 30. minuti smo vidli prvo resno priložnost, ko je po pionirski napaki Murine obrambe do soočenja z vratarjem prišel Ognjen Mudrinski. Kljub uspešnem driblingu pa Marina Ljubića ni uspel premagati. Slednji se je ob tej akciji tudi poškodoval, zato je bil Damir Čontala prisiljen opraviti prvo menjavo. Vratarja Ljubića je nadomestil Marko Zalokar.

Ob zaključku polčasa je po zmedi v kazenskem prostoru Maribora prišlo do enajstmetrovke. Sodnik Roberto Ponis je po ogledu VAR posnetka pokazal na belo točko, ki je bila znova precej “sumljivega izvora“. Tomija Horvata to ni vrglo iz tira, penal je zanesljivo izvedel in popeljal Muro do vodstva ob polčasu z 0-1.

Živahen drugi polčas ponudil izenačenje Maribora

Drugi polčas so bolje odprli gostje iz Murske Sobote, ki so si pripravili dve obetavni situaciji, a je bil obakrat na mestu mariborski vratar Ažbe Jug. Po dolgem obdobju brez priložnosti je po podaji Djordjeta Ivanovića do strela z glavo prišel Mudrinski, a je Zalokar poizkus ubranil.

Radovan Karanović je v 75. minuti opravil drugo in tretjo menjavo, iz igrišča sta odšla Aljaž Antolin in Malik Sellouki, v igro pa vstopila veterana Rok Kronaveter in Marcos Tavares. Njun učinek pa takojšnji, podajo Ivanovića je Tavares preusmeril do Kronavetra, ta pa je z z močnim volej udarcem izenačil izid na 1-1.

V začetku 89. minute je Maribor izpeljal hiter protinapad, ki ga je zaključil Ivanović s strelom za las mimo leve vratnice. Na drugi strani je bil Mirlind Daku prav tako blizu zadetku, a je meril mimo gola Juga. V 91. minuti je iz bližine streljal še Tavares, a prav tako brez uspeha. Tekma se je končala z rezultatom 1-1, kar pomeni da Maribor ostaja na vrhu lestvice, po drugi strani pa lahko Koper in Olimpija z zmagama prednost vijoličastih znižata na zgolj točko.