spot_img

NK Maribor oslabljenim Radomljam nasul kar “petardo” golov

V zadnjem tednu

V športnem parku v Domžalah sta se v sklopu 10. kroga Prve lige Telemach pomerila NK Radomlje in NK Maribor. V začetnih minutah so z visokim presingom domačini želeli vijoličaste presenetiti, a slednji so že v 3. minuti izpeljali hiter proti napad. Začel ga je Jan Repas, ki je žogo uspešno spravil do Roka Kronavetra, izkušeni Mariborčan je rutinirano počakal, da se je odkril Roko Baturina in mu podal ob pravem trenutku, Hrvat sicer žoge ni najbolje zadel, a je bilo to vseeno dovolj za zgodnje vodstvo Maribora, 0-1.

Radomlje po prejetem golu in dveh rdečih kartonih razpadle v igri

Radomlje so bile vidno v šoku, svoje težave pa so še poglobile v 11. minuti, ko je za t.i. “mrtvo žogo” stekel Aljaž Antolin. V želji po zaustavitvi napada, ga je na nedovoljen način zaustavil vratar Emil Velić, ker je bil  prekršek storjen izven kazenskega prostora je Rade Obrenović domačemu vratarju pokazal rdeči karton. Maribor je tako dobil na voljo prosti strel, ki ga je izjemno izvedel Rok Kronaveter in vodstvo vijoličastih povišal na 0-2.

V 17. minuti je ob novem poskusu Sikoška s podajo po tleh v kazenski prostor, do udarca prišel Tolić, a je bil na pravem mestu vratar Baš, ki je zamenjal izključenega Velića. V naslednjem napadu je po podaji Kronavetra Marko Tolić zadel vratnico, ni veliko manjkalo, da bi Mariborčani že vodili z 0-3. V 31. minuti znova do udarca v kazenskem prostoru Tolić, na pravem mestu pa vratar Baš. Ob koncu polčasa pa so gostitelji ostali z dvema igralcema manj: zaradi udarca v obraz je bil izključen Šošić, dobil je drugi rumeni karton po prekršku nad Tolićem. Polčas, 0-2.

Drugi polčas za vijoličaste zgolj formalnost

V nadaljevanju tekme je Damir Krznar priložnost ponudil Ignaciu Guerricu, kateri je nadomestil Gregorja Sikoška. V 48. minuti najprej Baš z uspešnim posredovanjem pred Kronavetrom, po odbitku pa je Repas poslal žogo proti mreži, a je pred golovo črto odbil Vrhovac. Kasneje Baturina tokrat do udarca z glavo, tokrat ne dovolj natančno, da bi znova zadel v uvodnih minutah drugega polčasa.

Na meji med drugo in zadnjo tretjino tekme je kot izvajal Rok Kronaveter, uporabno podajo pa je z glavo v zadetek pretvoril Nemanja Mitrović, 0-3. Krznar je ob tem opravil dvojno menjavo, Vladana Vidakovića in Aljaža Anotilna sta zamenjala Marko Božić in Tine Čuk. Igralca tekme Kronavetra, ki je ob zadetku vpisal še dve asistenci, je trener Maribora odpočil in priložnost za članski debi ponudil Luki Božičkoviću.

V 73. minuti je po podaji Andraža Žiniča ciljal Baturina, a gostitelji so odbili pred golovo črto. Po tem je iz razdalje poizkušal še Luka Uskoković, a je žogo spretno odbil Baš. V naslednji akciji pa je gol še na tretji zaporedni tekmi dosegel Jan Repas, prvič z asistenco v članski konkurenci 17-letni Tine Čuk. Po kotu Božićković do Čuka, ki je podal na rob kazenskega prostora, Repas pa je poskrbel za natančen zaključek.

Po doseženem golu je Krznar Repasa povlekel iz igre in vanjo poslal krilnega napadlca Ivana Brnića. Maribor pa se, kljub visoki prednosti ni zaustavljal, Tine Čuk je streljal z roba kazenskega prostora, odbitek pa je za premierni zadetek med člani unovčil Luka Božičković, 0-5.

Tekma se je s tem rezultatom tudi končala, večino dela je Maribor opravil že v prvem polčasu. Na roko jim je šla tudi popolna nezbranost Radomelj, a vendarle je treba omeniti, da gre že za tretjo zaporedno gostujočo tekmo brez prejetega zadetka. Prvič po letu 2019 pa so nasprotnika premagali s kar petimi zadetki razlike, kar jim je prineslo 4. mesto na lestvici Prve lige Telemach.