spot_img

NK Maribor z zmago proti Muri 1-3 postal slovenski DRŽAVNI PRVAK

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

Na stadionu Fazanerija sta se v zadnjem 36. krogu Prve lige Telemach pomerila NŠ Mura in NK Maribor. Slednji so v uvodnih minutah z silovitim pritiskom nakazali, da jih v tej tekmi zanima le zmaga. Na drugi strani je Mura bila primorana v gol postaviti mladinca Vida Šumenjaka, saj je prvi vratar Matko Obradović poškodovan, drugi Marko Zalokar pa zaradi podpisa pogodbe z vijoličastimi ni želel nastopiti proti svojemu bodočemu klubu.

Taktična nogometna partija v uvodu

Po uvodnem naletu Maribora so muraši preko Luke Bobićanca v 7. miunuti zapretili, a je žoga pristala le v kotu. Mariborčani so odgovorili s strelom Ognjena Mudrinskega, ki pa je zletel kar precej mimo murinih vrat. V 22. minuti je z roba šestnajsterca poizkušal Đorđe Ivanović, a je Šumenjak njegov strel z odlično parado ubranil.

Po dolgotrajni raztrgani igri med obema kazenskima prostoroma. V zaključku polčasa pa izjemna akcija Maribora. Podajo v kazenski prostor je prejel Antoine Makoumbou, ki je natančno zaposlil Roka Kronavetra, slednji pa je z izjemnim diagonalnim strelom popeljal Maribor v vodstvo z 0-1. Maribor bi lahko sicer tik pred iztekom prvega polčasa vodstvo podvojil, a je stranski sodnik zaradi prepovedanega položaja Marka Alvirja njegov zadetek razveljavil.

Rapsodija Mure in “toča golov” vijoličastih za 16. naslov

Drugi polčas se še niti dobro niti ni začel, že je Maribor povišal svojo prednost. Martin Milec je povlekel žogo na približno 25 metrov in silovito streljal na vrata Mure ter dosegel pravi evrogol, 0-2 za Maribor. Vijoličasti so v nadaljevanju tekme pošteno trpeli, a se uspeli izvleči in doseči še en zadetek. Le-tega je po odbitku iz bližine dosegel Ognjen Mudrinski, 0-3.

Mura je po visokem zaostanku pritisnila na vrata Maribora in po neumnosti Nemanje Mitrovića (dosegel je avtogol) prišla do znižanja rezultata, 1-3. Vijoličasti so kljub, mrku med 60. in 70. minuto, tekmo rutinirano pripeljali do konca in osvojili 16. zvezdico državnega prvaka.