NK Maribor v Štajerskem derbiju premagal Celjane

V 28.krogu Prve lige Telemach sta se v Štajerskem derbiju udarila Maribor in Celje. Vijoličasti so tekmo začeli v nekoliko presenetljivi postavitvi 5-3-2, z t.i. liberom Antoina Makoumbou-ja. Že v 4.minuti pa je bil prisiljen menjati Radovan Karanović, saj se je po prekršku Tomislava Tomića poškodoval Aljaž Antolin. Posojeni igralec Olimpije je dobil sprva rumeni karton, a je glavni sodnik po ogledu posnetka VAR svojo odločitev spremenil in izkušenega Hrvata z rdečim kartonom poslal z igrišča.

Mariborovo obleganje vrat brez učinka

V 32.minuti pa izjemna priložnost Maribora, ko je Makoumbou z natančno dolgo podajo našel roka Roka Kronavetra. Slednji pa domiselne akcije ni pretvoril v zadetek, prvi strel mu je vratar Matjaž Rožman ubranil odbitek pa je z glavo poslal v vratnico. Nekaj minut kasneje je z volej udarcem poizkušal Djordje Ivanović, vendar se je vnovič izkazal Rozman z bravurozno obrambo.  Mariborčani so si v prvem polčasu pripravili nekaj zelo obetavnih priložnosti, a nikakor niso uspeli priti do vodstva. Težave z realizacijo se sicer vlečejo že nekaj časa, kar sicer rezultati ne potrjujejo, na terenu pa je zgodba popolnoma drugačna. Vijoličasti proti Celjanom niti z igralcem več niso uspeli povesti, kar nakazuje že na “nadgradnjo” kronične neučinkovitosti. Polčas 0-0.

Drugi polčas popolna preslikava prvega

Maribor je takoj ob začetku pričakovano prevzel pobudo na terenu, še naprej pa je manjkala konkretnost v napadu. Kronaveter je z volej udarcem sprožil v 61.minuti, ponovno brez uspeha. Na drugi strani so nekaj minut kasneje zapretili Celjani, a je Duje Čop z glavo meril za las mimo leve vratnice. 

Vijoličasti so v 68. minuti le prišli do vodstva, ko je predložek v kazenski prostor poslal Ignacio Guerrico, žogo je podaljšal Marko Alvir, tako da Ivanoviću z bližine ni bilo težko žoge poslati v mrežo, 1-0. 

Karanović je v končnici opravil tretjo in četrto menjavo, igro sta zapustila Ognjen Mudrinski in Djordje Ivanović, zamenjala sta ju Rok Sirk in Marcos Tavares. Maribor je tekmo mirno pripeljal h koncu, tako da se na reprezentančno pavzo podaja iz prvega mesta na lestvici Prve lige Telemach.

Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Ste na naši spletni strani opazili žaljiv komentar ali vsebino? Kontaktirajte nas!

Zadnje novice

00:03:22

V Mariboru obeležili spomin na žrtve genocida nad Romi in Sinti

V Mariboru je potekala spominska slovesnost ob dnevu spomina na genocid nad Romi in Sinti med drugo svetovno vojno. Dogodek je bil namenjen ohranjanju...

Več podobnih novic