spot_img

NK Bravo z zmago 1-2 šokiral Mariborčane v Ljudskem vrtu

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 25. krogu Prve lige Telemach sta se v Ljudskem vrtu pomerila NK Maribor in NK Bravo. Obračun je že od samega začetka ponudil nogomet z visoko stopnjo intenzitete na obeh straneh, rahlo terensko premoč je imel sicer Maribor, a si resnih priložnosti vseeno ni priigral. Že v 23. minuti pa je bil Radovan Karanović primoran opraviti prvo menjavo, poškodovanega Martina Milca je zamenjal Mirko Mutavčić.

Prvi polčas ponudil le eno obetavno situacijo

V nadaljevanju tekme pa je tempo znatno upadel, spremljali smo t.i. “igro med obema kazenskima prostoroma”, s številčnimi netočnimi podajami. V zadnji tretjini polčasa je do obetavne pozicije sicer prišel Đorđe Ivanović, a je njegov lob strel zletel slab meter mimo desne vratnice. Ognjen Mudrinski pa je nekaj minut kasneje z glavo skoraj zadel cilj, a je žoga zletela za las mimo vrat.

V 42. minuti pa “mat pozicija” za Maribor, ki je preko hitrega protinapada prišel do zelo obetavne priložnosti, a izvrstne globinske podaje Danijela Šturma ni znal izkoristiti Rok Kronaveter. Zadel je zgolj vratarja Matijo Orbanića, izredno lahkomiselno zapravljena priložnost prvega polčasa, 0-0.

Infakten drugi polčas ponudil kar tri gole in dolgo prekinitev

Drugi polčas se je začel popolnoma po notah gostov iz Spodnje Šiške, ki so po predložku Žana Trontlja in strelu Matije Kavčiča prišli do vodstva z 0-1. Mariborčani so poizkušali s takojšnjim odgovorom v ofenzivnem delu, dejavna sta bila Mudrinski in Kronaveter, strel slednjega pa je zletel čez prečko gostujočega gola. Prav tako je v naslednji napadalni akciji streljal Ivanović, a je Orbanić njegov poizkus rutinirano ubranil. Karanović  je v želji po svežini v zvezni liniji opravil še drugo in tretjo menjavo, Roka Kronavetra in Danijela Šturma sta zamenjala Marko Alvir in Nino Žugelj.

Mariborčanom sicer želje po vsaj izenačenju nismo mogli očitati, a kaj več v ključnih trenutkih tekem niso uspeli izpeljati. Povrh vsega je rumeni karton prejel Ognjen Mudrinski, ki na naslednji tekmi v Kidričevem, zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov, ne bo igral. Bravo pa je kaznoval obrambno melanholijo Maribora in po kotu svoje vodstvo podvojil, asistenco je vpisal Žan Trontelj zadetek pa dosegel Stefan Milić,   0-2. Nemalo za tem je sledil še incident, saj je stranskega sodnika Tomaža Černeja s tribune zadela plastenka, glavni sodnik Matej Jug tekme, kljub temu ni zaustavil za več časa, tako da se je tekma nemoteno nadaljevala naprej.

Vijoličasti so po številnih napadih v 85. minuti le prišli do znižanja rezultata, po odbitku Mudrinskega je žogo iz neposredne bližine v gol zabil Đorđe Ivanović, 1-2. Ob erupciji navdušenja na južni tribuni je proti vratarju Orbaniću priletelo še nekaj plastenk vode, zato je sodnik Matej Jug tekmo prekinil. Po več kot desetih minutah velike zmede in nekakšnega “time-outa” za obe ekipi se je tekma le nadaljevala. Glavni sodnik je zaradi številnih menjav in dolge prekinitve obračun podaljšal za kar sedem minut.

Mariborčani pa kljub velikemu pritisku v zaključku tekme izenačujočega zadetka niso uspelo doseči, tako da je ostalo pri zmagi Brava z 1-2. Vijoličasti vseeno ostajajo vodilno moštvo lige, točkovna prednost pa bo odvisna od rezultata tekme med Olimpijo in Aluminijem.