V lanskem letu je bil za izvajanje zimske službe porabljen znesek, ki je nekoliko manjši od 1,5 milijona evrov, je povedala vodja občinskega oddelka za komunalo Suzana Fras. Glede na prejšnje zimske sezone pa pričakujejo, da bo predviden proračun zadostoval. V letošnjem letu za celotno zimsko službo namenjajo milijon in 600 tisoč evrov.
V preteklem tednu so izvedli pregled vseh plužnih enot, za začetek sezone pa imajo še na zalogi približno 790 ton soli, skupaj s 430 kubičnimi metri posipnega peska in 120 kubičnimi metri mešanega agregata.
Pomočnik načelnika mariborske postaje prometne policije, Vojko Bevk, je opomnil, da je od 15. novembra naprej obvezna zimska oprema za vsa motorna in priklopna vozila, vozniki pa morajo pred vožnjo obvezno očistiti svoja vozila v primeru snežnih padavin.
Nadzor nad izvajanjem zimske službe bo opravljala medobčinska inšpekcija. Odlaganje snega na javne prometne površine je prepovedano, lastniki vozil pa morajo v času odstranjevanja snega iz teh površin pravočasno umakniti svoja vozila. Zanemarjanje pravil lahko prinese kazen v višini 200 evrov.
Nigrad bo v letošnji zimski sezoni tudi občanom zagotovil sol za posip. Ob predložitvi osebnega dokumenta si jo lahko občani prevzamejo do 20 kilogramov na sedežih mestnih četrti in krajevnih skupnosti v času uradnih ur.
















