V Šentilju vsako leto na prvo nedeljo v septembru pričnejo z praznovanjem Ilgovega. Gre za krajevni oz. cekrveni praznik, ki je posvečen svetniku sv. Ilju, po katerem nosi ime tudi tamkajšnja cerkev.
Ilgovo je neposredno povezano z izvorno zgodovino kraja. Šentilj je bil sicer listinsko prvič omenjen globoko v prejšnjem tisočletju, vseeno pa je prve konkretne administrativne korake doživel v času cesarske Avstrije, ko so bile leta 1824 v mejah podložnih posestev ali hub ustanovljene katastrske občine, te pa so leta 1850 postale tudi upravne občine, združene v okraje in okrožja. Šentilj je bil tako občina v okraju Špilje, okrožje Maribor, Notranja Avstrija. Občino je poleg zemljiškega gospoda na okraju, tako kot prej hubo, vodil župan – »rihtar«.
Občina Šentilj je sicer znana po pestrem kulturnem dogajanju skozi vse leto. Zato organizatorje in vodilne na občini še posebej veseli, da so krizne epidemiološke razmere mimo in lahko brez omejitev organizirajo vse zastavljene cilje na področju dogodkov. Odziv ljudi pa je temu primerno boljši. Tudi letos pa je potekalo tradicionalno sejemsko dogajanje z golažem.
Ilgovo se bo nato nadaljevalo v četrtek, 8. septembra, ko bo župan Štefan Žvab ob pričetku osme izvedbe Skodeličarske kulturne dejavnosti obiskal tamkajšnjo knjižnico, isti dan bo v župnijski dvorani potekalo potopisno predavanje o Sveti Deželi Izraelu in Jordaniji. Program pa se bo zaključil z gobarskim dnevom pod vodstvom Slavka Šeroda, katere razstava bo na sporedu v soboto 10. septembra.