Na mariborski občini nameravajo urejanje zelenih površin, za katere trenutno skrbijo delavci Snage, Nigrada in občinskega režijskega obrata, združiti pod eno streho, zato so se odločili z novim letom na Nigrad prezaposliti sedem delavcev Snage in pet delavcev režijskega obrata. Temu pa nasprotujejo v Konfederaciji slovenskih sindikatov
Mariborska občina in Javni holding Maribor pri tem pričakujeta združitev urejanja zelenih površin pri istem izvajalcu ter s tem lažje in učinkovitejše operativno delo. Dosedanja razdrobljenost pristojnosti je namreč zahtevala več medsebojnih usklajevanj, medtem ko z novo organiziranostjo ta ne bodo več potrebna. Kaj pa je ob tem zmotilo Konfederacijo slovenskih sindikatov?
Za sodelavce, ki iz Snage in Režijskega obrata prehajajo v Nigrad, se ob tem pravno formalno ne bo spremenilo nič razen naziva delodajalca, saj bodo znotraj zagotovljenega enoletnega varstva pravic iz delovnega razmerja ohranili vse dosedanje pravice. Pa je temu res tako?
Pristojni na občini na očitke odgovarjajo z besedami, da prenos poteka transparentno in ob vključenosti tako delavcev samih kot njihovih predstavnikov. Prizadevajo pa si, da pred dejanskim prenosom rešijo še vsa morebitna odprta vprašanja. Vsem sodelavcem, predvidenim za prenos, bosta zato vročena obvestilo o spremembi delodajalca in aneks o spremembi delodajalca.