Ptujsko šolstvo stopa v novo, energetsko učinkovito dobo. Po natanko enem letu od podpisa pogodbe z izvajalci se namreč h koncu izteka obsežen projekt celovite prenove treh ključnih izobraževalnih ustanov: Šolskega centra Ptuj, Gimnazije Ptuj in tamkajšnjega dijaškega doma.
Zadovoljstvo ob zaključku del je nepopisno, saj so prenovljeni objekti končno dobili podobo in funkcionalnost. Šole in dijaški dom so sedaj opremljeni po najsodobnejših standardih.
Investicija, vredna dobrih 20 milijonov evrov, prinaša velike premike na področju trajnosti.
Tako obsežen projekt pa močno presega zgolj šolske ograje. Predstavlja namreč eno največjih infrastrukturnih vlaganj na področju izobraževanja v Spodnjem Podravju.
Do današnjega rezultata pa pot ni bila lahka. Vse se je začelo lani, ko so na gradbišče prispeli prvi stroji, dinamika del pa je zahtevala natančno usklajevanje vsakega koraka skozi vse štiri letne čase.
Največji izziv je bil zagotovo časovni okvir, saj so gradbinci hrupna dela opravljali vzporedno z vsakodnevnim šolskim poukom.
Za izvajalce in vodstva šol je to pomenilo mesece nenehnega prilagajanja, kriznega upravljanja in logističnih manevrov.
Največje breme tega nenavadnega šolskega leta pa so na svojih ramenih nosili prav učenci, ki so kljub izredni situaciji ostali osredotočeni na učenje.
Sanacija je morala upoštevati specifike delovanja treh velikih zavodov hkrati, pri čemer je bila varnost dijakov med poukom vedno na prvem mestu.
Zgradbe so zdaj energetsko popolnoma posodobljene.
Ta zahtevna in trajnostno naravnana prenova bo porabo primarne energije ter izpuste toplogrednih plinov zmanjšala za vsaj 30 odstotkov. A vsak evro, vložen v te prostore, je namreč neposredna investicija v boljšo prihodnost otrok.


















