Gradnja podaljška Ceste proletarskih brigad oziroma limbuške obvoznice je končana, danes je župan Mestne občine Maribor v navzočnosti državnega sekretarja Andreja Rajha uradno odprl tretjo etapo t.i. zahodne obvoznice.
Omenjeni odsek predstavlja podaljšek primarne mestne vpadnice vzhod – zahod, ki bo razbremenila že obstoječo Limbuško cesto in Erjavčevo ulico. Prometnica bo tako predstavljala odsek regionalne ceste Maribor – Ruše in bo imela funkcijo mestne vpadnice v jugozahodne predele Maribora.
Obvoznica bo prevzela tudi večji del prometa iz Maribora proti zahodu na desnem bregu reke Drave. Glede na pričakovane prometne obremenitve so zgradili dvopasovno cesta s površinami za kolesarje in pešce na pločniku ob vozišču. Kako pa je zagotovljena prometna varnost?
Ob tem je župan Saša Arsenovič do konca leta napovedal tudi gradnjo manjkajočega kraka novozgrajenega križišča na Streliški cesti. Trasa bo potekala v smeri proti dvorcu Betnava, za ta projekt pa je tudi že izbran izvajalec gradbenih del.















