V San Diegu, Kalifornija, sta dva najstnika, stara 17 in 18 let, izvedla strelski napad na Islamski center. Napadalca sta bila oborožena s pištolami in puškami, ki so bile registrirane na enega od njunih staršev. Po navedbah oblasti sta bila napadalca popolnoma zaščitena, ko sta vdrla v mošejo.
Varnostnik Amin Abdullah je uspel ustreliti enega izmed napadalcev, vendar je ta kljub temu nadaljeval napad. Abdullah je še pred svojo smrtjo obvestil vodstvo šole v Islamskem centru, ki je nato izvedlo zaporo prostorov. Po besedah imama Taha Hassaneja bi bila tragedija brez njegovega posredovanja še hujša.
Policija je ob prihodu na kraj dogodka našla napadalca mrtva zaradi samomora. Preiskava je pokazala, da sta se napadalca radikalizirala prek spleta, FBI pa je našel manifest, ki izraža sovraštvo do različnih ras in religij. V povezavi s preiskavo so našli 30 kosov orožja, samostrel in taktično opremo.
Kmalu pred napadom je mati enega od napadalcev obvestila policijo, da je njen sin oborožen in suicidalen. Policija je iskala najstnika, ko sta začela streljati. Islamski center redno izvaja vaje za primer strelskih napadov, kar je po besedah imama Hassaneja pripomoglo k varnosti prisotnih.
Slika je generirana s pomočjo umetne inteligence.
















