V sredo, 18. decembra, je v Mariboru začela delovati nova, že 33. postaja sistema izposoje koles MBajk. Nova lokacija na Titovi cesti ob trgovini Hofer dopolnjuje obstoječo mrežo in podpira prizadevanja za spodbujanje trajnostne mobilnosti v mestu.

Kaj prinaša nova postaja?

  • Povečana povezljivost: Nova postaja bo v prihodnosti vključila tudi parkirišče za avtomobile in omogočila nadaljevanje poti z avtobusi ali izposojenimi kolesi.
  • Stojala za osebna kolesa: Za še večjo udobnost uporabnikov.

O sistemu MBajk:

  • 35.000 uporabnikov je že opravilo več kot 1,43 milijona izposoj koles.
  • Na voljo je 330 koles na obstoječih postajah, ki zagotavljajo 660 ključavnic.
  • Upravljavec sistema, Europlakat, redno skrbi za vzdrževanje in širitev sistema.

Podpora trajnostni mobilnosti: Projekt je podprt s strani podjetja Hofer Slovenija v okviru svoje trajnostne iniciative. Omogoča uporabnikom, da dnevne poti, kot so opravki in nakupi, opravijo z izposojenimi kolesi, kar prispeva k čistejšemu okolju in bolj zdravemu načinu življenja.

Širitev sistema MBajk:

  • 20. decembra bo sistem obogaten z 34. postajo na Osojnikovi ulici.
  • V prihodnosti načrtujejo širitev na območje Pobrežja in Tezna, kar bo omogočilo vključitev še več prebivalcev v trajnostno mobilnost.

Maribor tako krepi svojo zavezanost k okolju prijaznim rešitvam in povečanju kakovosti življenja prebivalcev.

Prejšnji članekBožična vrečka srečka razveseljuje že peto leto
Naslednji članekBrezplačna pravna pomoč pro bono: 14. dogodek Odvetniške zbornice Slovenije