Jutri se izteče rok za oddajo vlog za najem neprofitnih stanovanj v Mestni občini Ptuj

Rok za oddajo vlog za najem neprofitnih stanovanj v lasti Mestne občine Ptuj se izteče jutri, v sredo, 5. februarja. Stanovanja upravlja podjetje za stanovanjske storitve Ptuj (PSS). Mestna občina Ptuj razpolaga s skupno 597 stanovanji, od katerih jih je po podatkih PSS trenutno zasedenih 525.

Po besedah Igorja Vambergerja iz PSS bodo na podlagi aktualnega razpisa predvidoma oddali osem stanovanj. “Stanovanja so pripravljena za oddajo po razpisu. Vsa primerna in prazna stanovanja bomo ponudili kandidatom,” je povedal in dodal, da se število praznih stanovanj nenehno spreminja, saj se podatki posodabljajo tedensko.


Iz kabineta županje MO Ptuj so pojasnili, da vsako izpraznjeno stanovanje PSS pregleda in po potrebi obnovi, nato pa ga čim prej oddajo kandidatom z razpisa. “Ne čakamo na prihodnje razpise, saj vsa primerna stanovanja takoj sproti oddamo,” so poudarili. Približno tretjina občinskih neprofitnih stanovanj se nahaja v starem mestnem jedru, vendar ta med prosilci niso najbolj priljubljena.

“Kandidati se pogosto izogibajo stanovanj v centru zaradi višjih obratovalnih stroškov, povezanih z ogrevanjem, možnosti vlage zaradi neustreznega ogrevanja in pomanjkanja parkirnih mest,” je pojasnil Vamberger.