Mladostniki, zaradi svoje neizkušenosti, nezrelosti ali želje po pozornosti in izstopanju, včasih posežejo po grožnjah, objavljanju fotografij ali pisanju o nasilnih dejanjih, ki jih v resnici ne nameravajo storiti. Kljub temu takšne izjave niso nedolžne in lahko povzročijo strah, paniko ali celo vsebujejo elemente kaznivega dejanja. Na Policijski upravi Maribor poudarjajo, da je ključno, da se z mladimi odkrito pogovarjamo o mejah sprejemljivega vedenja ter jim pojasnimo, da takšna komunikacija ni primerna in ima lahko resne posledice.
Policijska postaja Ptuj je v petek prejela obvestilo o mladoletniku, ki je v šolo prinesel oster predmet. Predmet so mu zasegli, zoper njega pa bo vložen obdolžilni predlog zaradi kršitve Zakona o varstvu javnega reda in miru. Dan prej so morali posredovati tudi na OŠ Mladika, kjer so obravnavali spletne grožnje s streljanjem. Kot so pojasnili, bodo v skladu z zakonodajo pripravili poročilo za pristojno tožilstvo in Center za socialno delo, ki sta bila o dogodku že obveščena. Opravili so tudi pogovore s starši.
Odraščanje v današnjih časih prinaša številne izzive, kar opažajo tudi v šolstvu. Ravnateljica OŠ Olge Meglič, Helena Ocvirk, opozarja, da otroci in najstniki pogosto posnemajo vedenje, ki se jim zdi zanimivo ali zabavno. Ob tem izpostavlja tudi pomen premišljenega in odgovornega poročanja medijev o tovrstnih primerih.