Dobro pripravljeni na najhujše

Oktober, mesec požarne varnosti, je letos posvečen preprečevanju požara zaradi litij-ionskih baterij in poteka pod sloganom Tudi baterije lahko zagorijo. Preprečite požar baterij.

Litij-ionske baterije so del našega vsakdana, saj niso le v električnih vozilih, pač pa v precej bolj vsakdanjih predmetih, kot so mobilni telefoni, računalniki, igrače,  invalidski vozički, baterijsko orodje, droni, predvajalniki glasbe, fotoaparati, kamere … Tako je nevarnost požara velika.

V vajo požarne varnosti vključili vsa občinska društva.

Slednji so z lestvijo ustrezno poskrbeli tudi za evakuacijo zaposlenih in izpraznitev prostorov.  Skupaj so gasilska društva dokazala izredno pripravljenost na takšne intervencije.

A pomembna ni zgolj pripravljenost gasilcev, temveč brezhibna oprema, ki jo v občini Šentilj svojim gasilcem zagotavljajo.

Ključno pa je tudi zagotavljanje ustrezne infrastrukture. Tako se trudijo, da gasilskim društvom zagotovijo ustrezne prostore, v katerih lahko delujejo. Med drugim so pred kratkim podpisali pogodbo za izgradnjo novega gasilskega doma v Ceršaku.

Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Ste na naši spletni strani opazili žaljiv komentar ali vsebino? Kontaktirajte nas!

Zadnje novice

Bolfenški razgledni stolp vstopa v novo obdobje: Uspešno zaključena prva faza obnove

Razgledni stolp na Bolfenku, ena najbolj prepoznavnih razglednih točk Mariborskega Pohorja in dragocen spomenik lokalne kulturne dediščine, vstopa v novo poglavje. Mestna občina Maribor...

Več podobnih novic