Univerza v Mariboru je novembra 2024 formalno zaključila nakup zemljišča, na katerem bo zrasel sodoben kampus za medicinske študente. Gre za 20.800 kvadratnih metrov veliko območje, ki je poraščeno z gozdom in leži ob Titovi cesti v bližini UKC Maribor. Nakup zemljišča, ki ga je prej lastniško obvladovalo podjetje Hofer, je univerzo stal približno 3,5 milijona evrov.

Mariborska medicinska fakulteta, ki je bila prvotno zgrajena za približno 100 študentov, danes letno sprejema že okoli 170 študentov splošne medicine, prihodnja širitev pa bo omogočila tudi začetek študija farmacije.

Na univerzi poudarjajo, da bo projekt delno financiran iz sredstev, namenjenih investicijam v slovensko zdravstvo do leta 2031, vendar se pojavljajo pomisleki, ali bo zaradi naraščajočih stroškov v gradbeništvu prvotna finančna ocena v višini 120 do 130 milijonov evrov zadostovala. Mariborski župan pa poudarja, da bi še vedno lahko določen del infrastrukture preselili na območje Kulturnega centra Pekarna.

Po zagotovilih rektorja mariborske univerze Zdravka Kačiča so trenutno v fazi priprave projektne dokumentacije za umeščanje vsebin v prostor. Prva gradbena dela pa naj bi stekla ob koncu leta 2026 oz. v začetku leta 2027.

Prejšnji članekPet let od prvega potrjenega primera okužbe s koronavirusom v Sloveniji
Naslednji članekKurentovanje prinaša veselje, a tudi več dela za policijo in reševalce