Zaradi starajoče se družbe bo tematika paliativne oskrbe vedno bolj pereča, zato je po besedah predstojnika urgentnega centra Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Maribor Gregorja Prosena nujno, da se doreče rešitve za “humano, celostno in holistično oskrbo.

V zadnjem letu je v urgentnem centru umrlo okoli 60 oseb z rakavim obolenjem, več kot 8000 od skupno skoraj 28.000 obravnav v urgentnem centru pa so predstavljali rakavi bolniki.

Alenka Križnik iz Slovenskega društva Hospic upa predvsem na spremembo zakonodaje, da bi lahko vzpostavljali hospice z do šest namestitvami.

V prvi vrsti je nujna detabuizacija paliativne oskrbe v družbi, tako s ciljem omogočanja čim več ljudem, da preživijo zadnje dni svojega življenja doma, kot ustreznejšega informiranja zdravstvenih delavcev o dejanskem stanju bolnika.

Prejšnji članekV začaranem krogu birokratskih nesmislov
Naslednji članekKakšna bo prihodnost zemljišča nekdanjega motela Jezero v Bresternici?