V Mariboru so v polnem teku priprave na odprtje prve mednarodne osnovne šole v tem mestu. Z delovanjem po programu organizacije International Baccalaureate (IB) iz Ženeve bo pričela 1. septembra letos. Vpisovanje učencev je napovedano v aprilu.
“Trenutno poteka zaključna faza izbora vodje mednarodnega programa IB, sledil bo vpis za učence v aprilu in v mesecu maju še izbor učiteljev, ki bodo poučevali v mednarodnih oddelkih,” so povedali na Mestni občini Maribor.
Izobraževanje v angleškem jeziku bodo izvajali za otroke od 3. do 18. leta starosti, in sicer na Osnovni šoli Leona Štuklja.
“Na šoli smo že začeli s preliminarnim planiranjem pouka v naslednjem šolskem letu. V načrtu so tudi ureditev zunanjih športnih površin, prenova kuhinje, dograditev še ene telovadnice ter razširitev šole ob povečanem vpisu v mednarodni program,” pojasnjujejo na občini.
Z zanimanjem za vpis so zadovoljni. “Vsakodnevno prihajajo nove prošnje in povpraševanja glede vpisa v mednarodni program, kar nas navdaja z optimizmom, da bo šola že relativno hitro zaživela v polnem sijaju. Na spletni strani Osnovne šole Leona Štuklja je tudi del spletne strani namenjen informacijam o mednarodni šoli v angleškem jeziku, zato ne dvomimo, da bo interes zadosten in zadovoljiv,” še dodajajo na občini.
Ob tem znova izpostavljajo, da je mednarodna osnovna šola “eden izmed delcev v mozaiku grajenja prihodnosti za mednarodni prostor odprtega in v razvoj usmerjenega Maribora”.
Sprva so napovedovali začetek delovanja te šole že v šolskem letu 2022/2023, a niso pravočasno dosegli dogovora o državnem financiranju. Po veljavnem dogovoru se bo program IB na ravni osnovnošolskega izobraževanja sofinanciral s strani ministrstva za vzgojo in izobraževanje v višini povprečnega zneska na učenca, ki je javni šoli zagotovljen iz državnega proračuna za izvedbo obveznega programa osnovne šole. Ostali viri financiranja bodo šolnine in prispevek mestne občine.

















