Policisti Policijske uprave Maribor so danes ponoči na Koroškem mostu v Mariboru ujeli voznika začetnika, ki je drastično prekoračil hitrostno omejitev. Na odseku, kjer je največja dovoljena hitrost 70 kilometrov na uro, so mu z laserskim merilnikom hitrosti izmerili kar 146 kilometrov na uro. Gre za več kot podvojeno dovoljeno hitrost, kar predstavlja resno kršitev prometnih predpisov in resno ogroža varnost vseh udeležencev v prometu.
Kot so sporočili s Policijske uprave Maribor, so policisti vozniku na kraju dogodka začasno odvzeli vozniško dovoljenje. Poleg tega so zoper njega podali obdolžilni predlog na sodišče, kar pomeni, da bo moral odgovarjati za svoje dejanje pred sodnikom. Voznik se bo moral soočiti s strogimi sankcijami, ki lahko vključujejo visoke denarne kazni, prepoved vožnje za določeno obdobje in celo morebitno kazensko odgovornost.
Varnost v cestnem prometu
Prekoračitev hitrosti je ena izmed najpogostejših in najnevarnejših kršitev prometnih predpisov. Policisti zato redno izvajajo nadzore hitrosti, še posebej na območjih, kjer je zaradi narave ceste ali gostote prometa hitrost omejena. Vozniki morajo upoštevati, da so hitrosti omejitve postavljene z namenom zagotavljanja varnosti vseh udeležencev v prometu. Prekomerna hitrost namreč bistveno poveča tveganje za prometne nesreče ter resnost posledic v primeru trka.
Policisti opozarjajo, da so še posebej vozniki začetniki dolžni spoštovati predpise in se zavedati svojih odgovornosti na cesti. Mladost in pomanjkanje izkušenj za volanom pogosto vodita v tvegano vedenje, kar lahko ima tragične posledice.
Ukrepanje policije in pravne posledice
Primer voznika začetnika na Koroškem mostu v Mariboru je še en opomnik, da policija dosledno ukrepa proti vsem, ki s svojim neodgovornim vedenjem ogrožajo varnost v prometu. Z začasnim odvzemom vozniškega dovoljenja in obdolžilnim predlogom na sodišče, policija jasno sporoča, da za take prekrške ni tolerance.
Voznike pozivamo, naj spoštujejo prometne predpise, prilagodijo hitrost razmeram na cesti in se zavedajo, da so s svojim vedenjem odgovorni ne le za svoje življenje, temveč tudi za življenja drugih udeležencev v prometu. Varnost na cestah je skupna odgovornost vseh nas, zato je nujno, da se zavedamo pomembnosti odgovornega ravnanja v prometu.