spot_img

Maribor na gostovanju v Domžalah osvojil le točko

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije je NK Maribor gostoval v Domžalah. Vijoličaste je po sporazumni prekinitvi sodelovanja s Sergejem Jakirovićem vodil “večni” pomočnik Saša Gajser in dodobra premešal začetno enajsterico. V obrambni vrsti sta začela mladeniča Luka Koblar in Žan Kolmanič, na sredini igrišča sta Aleks Pihler in Alexandru Cretu svoji vlogi prepustila Amirju Derviševiću in Blažu Vrhovcu, debitiral je nekdanji talent Domžal Jan Repas, v ofenzivnem delu pa je Maribor po dolgem času spet zaigral z dvema klasičnima napadalcema, Luko Zahovićem in presenetljivo Andrejem Kotnikom.

Negotov začetek in vodstvo Maribora

V uvodnih minutah je bilo razmerje moči na igrišču izenačeno, vseeno pa so si Domžalčani v izteku 9. minute priigrali imenitno priložnost za vodstvo, ko se je veteran Predrag Sikimić znašel popolnoma sam pred golom Ažbeta Juga, vendar je žogo nespretno poslal visoko preko gola. Mariboru se je vidno poznala nemirnost po šokantnem izpadu iz kvalifikacij za Ligo Europa proti polprofesionalni ekipi ColeraineFC. Podaje oz. kombinacije niso bile točne, na trenutke se je celo zdelo, da lahko trener Maribora pošlje na igrišče kogarkoli pa moštvo ne bo dajalo vtisa uigranosti in taktične dovršenosti.  Kljub temu pa so v 24. minuti, z zvrhano mero sreče, dosegli zadetek za vodstvo. Denis Klinar je podal, Jan Repas pa je žogo tako dobro “zgrešil”, da je ob odbitku od tal slednja celo prevarala Grego Sorčana. 0-1.

Pritisk Domžal

Maribor je po vodstvu zaigral bolje, a je v obrambi puščal preveč prostora domačinom, ki so po dolgi podaji Svena Šoštariča Karića in poizkusu iz neposredne bližine Mateja Podlogarja skorajda prišli do izenačenja. Domžalčani so si vidno želeli hitrega izenačenja, še posebej v sami končnici prvega polčasa, ampak v ključnih trenutkih niso bili dovolj natančni, tako da je ostalo pri minimalnem vodstvu Maribora z 0-1.

Taktična napaka Maribora botrovala k izenačenju Domžal

Drugi polčas so bolje odprli Domžalčani, a poti do izenačenja še naprej niso našli, Mariborčani so se nekoliko nepričakovano prestavili v obrambno držo in želeli vodstvo enega gola držati čim dlje, a se jim je ta tvegana taktika ponesrečila. V 62. minuti je gostujoči obrambi pobegnil Gregor Sikošek, poslal oster predložek v kazenski prostor, katerega je v zadetek prepričljivo pretvoril Dario Kolobarić. 1-1. Začasni trener Maribora Saša Gajser je bil tako primoran opraviti spremembe v igri, tako da je v igro poslal Alexandruja Cretuja, Aleksa Pihlerja in Aljošo Matka, ki so prevzeli vloge Blaža Vrhovca, Amirja Derviševića in Andreja Kotnika. Ker osvežitev zvezne vrste ni prinesla učinka je Gajser angažiral še izkušenega Roka Kronavetra in kapetana Marcosa Tavaresa, vstopila pa sta namesto Jana Repasa in Luke Zahovića.

Maribor je v zaključku tekme sicer vršil visok pritisk na nasprotnikovi polovici, preko Nemanje Mitrovića zadel celo prečko, a je vnovič za zmago nekaj zmanjkalo. Vprašanj je torej še vedno več kot odgovorov, zakaj Maribor z tako kvalitetnim kadrom nikakor ne uspe upravičiti vloge izrazitega favorita. S takšnimi in podobnimi neznankami pa se bo slej ko prej moral začeti ubadati nov trener, ki bo predvidoma predstavljen v začetku prihodnjega tedna. Prvi favorit za prevzem vloge glavnega trenerja Maribora pa je bojda izkušeni slovenski strokovnjak Slaviša Stojanović.

___________________________________________________________________________________________________________

Domžale – Maribor 1:1 (0:1)
Domžale – Stadion v športnem parku, sodniki: Glažar, Gabrovec, Burjan.
* Strelca: 0:1 Repas (24.), 1:1 Kolobarić (62.).
* Domžale: Sorčan, Žinič, Vuklišević, Karič, Sikošek, Pišek, Podlogar (od 82. Kait), Svetlin (od 90. Mavretič), Ibričić, Sikimić (od 82. Husmani), Kolobarić.
* Maribor: Jug, Klinar, Mitrović, Koblar, Kolmanič, Vrhovec (od 70. Pihler), Dervišević (od 70. Cretu), Repas (od 75. Kronaveter), Požeg Vancaš, Zahović (od 75. Tavares), Kotnik (od 70. Matko).
* Rumeni kartoni: Pihler.