spot_img

Kvaliteten Štajerski derbi med Mariborom in Celjem ni prinesel zmagovalca

V zadnjem tednu

V 4. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v Ljudskem vrtu pomerila lani najvišje uvrščeni ekipi lige, podprvak Maribor in aktualni državni prvak Celje. V uvodnih minutah tekme smo spremljali kvaliteten nogomet, z veliko dobrimi kombinacijami na obeh straneh. Prvo resno priložnost pa so si priigrali Celjani, ko je Filip Dangubić iz “zicer” položaja žogo zadel tako slabo, da je v celoti zgrešila vrata Maribora. Veliko bolje se je v praktično naslednji akciji znašel kapetan Celjanov Mitja Lotrič, ki je po samostojni akciji v kazenskem prostoru z plasiranim strelom rutinirano ukanil Ažbeta Juga. 0-1.

Neprepričljiv prvi polčas Maribora

Maribor je po zaostanku zaigral odločneje. Mitja Viler in Amir Dervišević sta v 26. minuti spretno kombinirala na sredini igrišča, slednji je natančno podal Rudiju Požegu Vancašu, a je desetici Maribora celjski vratar Matjaž Rozman strel refleksno ubranil.Kljub vsemu je bilo videti, da mariborska zasedba nikakor ni uigrana oz. še ni v celoti sprejela vseh Camoranesijevih zamisli. Požrtvovalnosti in želje jim noben ni mogel očitati, a kaj ko so bili v ofenzivnem delu igre nenatančni, predvsem Mešanović, ki je zapravil dve izjemni priložnosti za izenačenje.  Prvi polčas pa ni ponudil več zadetkov in ostalo je pri 0-1 za Celje.

Boljše nadaljevanje vijoličastih

Drugi polčas je Maribor začel z veliko željo po izenačenju, a še zmeraj jim je manjkalo konkretnosti v napadu, pretok žoge med linijami pa je bil preveč “ziheraški” oz. brez včasih potrebnega rizika v igri. Vijoličasti so igrali stihijsko, tako da je Celje brez večjih težav še naprej držal vodstvo enega gola. V 58. minuti pa so Mariborčani le prišli do izenačenja, Amir Dervišević je podajal iz kota, zmedo v kazenskem prostoru Celja pa je najbolje izkoristil Jasmin Mešanović in iz neposredne bližine zadel za 1-1. Igra se je po izenačenju umirila, obe moštvi pa sta veliko taktizirali. Camoranesi je bil tako praktično prisiljen nekaj spremeniti, prvo menjavo pa je opravil komaj 75. minuti, ko je v igro poslal lanskega najboljšega strelca moštva Roka Kronavetra, ki je zamenjal Jana Mlakarja.

Mojstrovini Novaka in Kronavetra prinesli delitev točk

Tik po trenerjevi rošadi pa šok v Ljudskem vrtu, Maribor je napadal, Celje pa je v 79. minuti  po imenitni dvojni podaji Brecla in Jakoba Novaka prišlo do vnovičnega vodstva. Novak je s spodkopano žogo v slogu Lionela Messija premagal Ažbeta Juga in Maribor se je znašel v resnih težavah. V naslednji minuti pa brez dvoma poteza tekme, morda pa celo kroga ali sezone, Alexandru Cretu je poslal predložek v kazenski prostor Celja, Rok Kronaveter pa je z izjemnimi “škarjicami” zadel malo mrežico in tako vpisal kandidaturo za najlepši gol sezone pa smo šele v 4. krogu. V končnici tekme sta lepi priložnosti za popoln preobrat zapravila Cretu in Kronaveter, a je ostalo pri rezultatu 2-2, ki je glede na videno na današnji tekmi še najbolj realen in pravičen. Štajerski derbi tako ni prinesel zmagovalca, a je ponudil dober nogomet z navsezadnje štirimi zadetki in nedvomno upravičil naziv lokalnega derbija oz. vrhunca 4. kroga Prve lige Telekom Slovenije