spot_img

Kvaliteten derbi kroga med Mariborom in Koprom prinesel neodločen rezultat

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Koper. Gre za tradicionalna prvoligaša, ki sta odigrala že 80 tekem, v ligi nazadnje 8. aprila 2017, saj so bili po tisti sezoni Koprčani, zaradi finančnih malverzacij, s strani NZS degradirani v Medobčinsko ligo Koper (4 jakostni razred slovenske lige).

Spremembe v igri Maribora

Obračun je v uvodnih minutah ponudil dinamičen nogomet na obeh straneh. Mariborčani so vršili visok pritisk na nogometaše Kopra, predvsem na branilce, vendar so se slednji dobro upirali.  Vseeno pa so bile v igri Maribora vidne spremembe. Če so vijoličasti v preteklih letih igrali pragmatično in praviloma v počasnem “ziheraškem” tempu, so pod Maurom Camoranesijem taktiko spremenili, z veliko teka, kombinatorike in presinga na zadnjo linijo. Nekaj podobnega je pod Kalvarijo v sicer kratkem delovanju zagovarjal Krunoslav Jurčić, z postavitvijo 4-3-3, sedanji trener pa 3-4-3.

Vršičeva “panenka” za vodstvo Kopra

V 25. minuti pa prva resna priložnost na tekmi, pripravil si jo je Koper. Dare Vršič je z odlično podajo po tleh našel Nardina Mulahusejnovića, a slednji ni reagiral v slogu najboljšega strelca lige, saj je žogo iz neposredne bližine kar dvakrat nastreljal Ažbeta Juga. Bosanski napadalec pa se je bolje znašel 8. minut kasneje, ko ga je v kazenskem prostoru  spotaknil Nemanja Mitrović in sodnik David Šmajc je pokazal na enajstmetrovko. Dare Vršič pa jo je izvedel v slogu Antonina Panenke oz. je žogo spodkopal tako da je v počasnem loku pristala tik pod prečko v golu. Bravura nekdanjega virtuoza Maribora, 0-1.

Izenačenje vijoličastih

V 43. minuti pa bi Koper preprosto moral voditi že z 0-2, a je po podaji Maksa Barišiča in močnem strelu z glavo Žana Žužka, vratar Maribora obranil nemogoče. Kot že velikokrat doslej,  se je tudi na tej tekmi potrdilo nepisano nogometno pravilo “kdor ne da, dobi”, saj je Maribor praktično v naslednji akciji izenačil. Zmedo v kazenskem prostoru in katastrofalno obrambo Ivana Vargića je izkoristil Rok Kronaveter in postavil izid polčasa, 1-1.

V drugem polčasu padec tempa

Drugi polčas se je začel v nižjem tempu, kot končal prvi, a vseeno ni manjkalo želje po drugem zadetku na obeh straneh. Prvo priložnost za vodstvo v drugem delu pa si je pripravil Maribor, ko je Rok Kronaveter s prostega strela z dobrih 25 metrov skoraj zadel cilj, a se je tokrat Vargić izkazal z imenitno parado.

Igra se je zatem vidno umirila, zdelo se je kot da je obema malce pošla moč, kar pa je tudi razumljivo, saj sta moštvi 65. minut igrali na izredno visoki ravni. Presenetljivo pa je bilo to, da Camoranesi do 75. minute ni zamenjal niti enega igralca, čeprav je imel na klopi denimo Mlakarja, Repasa, Tavares in Derviševića, komentar o kvaliteti rezerv Maribora v tem primeru nikakor ni potreben. Za zadnjih 10. minut je sicer aktiviral kapetana Tavaresa, a ta ni doprinesel željenega učinka.

Boljše predstave vodilo za naslov prvaka

Do konca tekme nismo videli več priložnosti, da bi katera ekipa tekmo zmagala. Vseeno pa smo v Ljudskem vrtu spremljali zanimivo nogometno predstavo, definitivno vredno naziva derbija kroga Prve lige Telekom Slovenije. Maribor z remijem verjetno ne bo zadovoljen, a včasih tudi šteje pozitiven  vtis, ki si ga pustil na igrišču in vijoličasti so na tej tekmi prikazali očiten napredek v igri. Uprizoritev takšnih partij v seriji pa bi jim kaj lahko prinesla že 16. naslov državnega prvaka.