“Deja vu” na Fazaneriji, Maribor na gostovanju pri Muri znova izgubil

V derbiju  9. kroga Prve lige Telekom Slovenije sta se na stadionu Fazanerija pomerila Mura in Maribor. V uvodu obračuna smo spremljali živahno igro na obeh straneh, a je bil vseeno Maribor tisti, ki je narekoval tempo z višjo posestjo žoge, a brez pravega učinka. Mauro Camoranesi je ob razkritju začetne enajsterice Maribora  v določeni meri presenetil. Vsaj po zapisniku sodeč  bi naj Maribor igral v sistemu 4-2-3-1, a se je v praksi pokazalo, da večjih sprememb v taktični postavitvi, v primerjavi z prejšnjimi tekmami, ni.

Sprememba iniciative in vodstvo Mure

V 22. minuti pa prva resna priložnost na tekmi in takoj zadetek, ko je po predložek Klemna Šturma in slabo pokrivanje mariborske obrambe izkoristil Nino Kouter ter s strelom z glavo popeljal Muraše v vodstvo. 1-0. Dobrih 5. minut kasneje pa bi Mura po katastrofalni napaki Martina Milca, preprosto morala vodstvo podvojiti, a je Kevin Žižek neoviran iz petih metrov zadel le vratnico. Maribor se po zaostanku, kar se tiče prvega polčasa, ni več pobral, napadi so bili nenevarni, kombinacije stihijske in Camoranesi je lahko bil po prvem polčasu derbija upravičeno nezadovoljen z učinkom svojih varovancev na igrišču.

Pomanjkanje ideje v igri Maribora

Trener Maribora se kljub evidentnim težavam svojega moštva ob polčasu ni odločil za menjavo, začetek drugega polčasa pa je potekal podobno, kot večji del prvega. Maribor je držal žogo, a brez ofenzivne konkretnosti, tako da je Mura še naprej brez večjih naporov držala minimalno vodstvo. Zaradi borbenosti celotnega moštva Mure je igra Maribora izpadla nezainteresirana, premalo konkretna in brez prave ideje.

Pritisk Maribora ni obrodil sadov

V 63. minuti pa je Camoranesi opravil kar dve zamenjavi, Rok Kronaveter in Jasmin Mešanović sta svoji vlogi na igrišču prepustila kapetanu Marcosu Tavaresu in Janu Mlakarju. Slednja prepotrebnih sprememb v igri nista prinesla, saj si Maribor kljub 69% posesti žoge ni uspel priigrati niti ene same resne priložnosti in to v dolgih 73. minutah tekme. Zato je bil trener vijoličastih menjati še tretjičin četrtič, saj je v igro poslal enega najnevarnejših izvajalcev standardnih situacij v slovenski ligi Amirja Derviševića in Gregorja Bajdeta, ki sta zamenjala Blaža Vrhovca in Rudija Požega Vancaša.

Sramotna napaka Peričića dokončno odločila tekmo

Maribor tudi v sami končnici tekme ni zmogel ene same omembe vredne akcije, zato pa je Mura po sramotnem vložku Špira Peričića prišla do enajstmetrovke, ki jo je nad Kaijom Cipotom zakrivil Dervišević in prejel tudi rdeči karton. Najstrožjo kazen je rutinirano izvedel Luka Bobičanec in Muri priigral zmago nad aktualnim podprvakom. Predstava Maribora pa  pod vsako kritiko, kajti da tako kakovostno limitirani ekipi, kot je Mura, dopustiš tako poceni prejete zadetke, ob tem pa ne pokažeš ničesar oprijemljivega, je milo rečeno samouničujoč debakel.