spot_img

Maribor z zmago nad Domžalami ohranil možnosti za naslov jesenskega prvaka

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 20. krogu Prve lige Telemach sta se v Ljudskem vrtu pomerila NK Maribor in NK Domžale. Vijoličasti so v tekmo krenili zelo odločno, kar ni presenetljivo, glede na to da bi ob zmagi in kiksu Kopra proti Muri postali jesenski državni prvaki. Domžale so na drugi strani pretile predvsem iz protinapadov in so Mariborčanom na treh tekmah zabili 6 golov, vključujoč izločitev iz pokala Pivovarne Union.

Rahla terenska premoč Maribora

V 24. minuti si je Maribor priigral najlepšo priložnost, ko je iz roba kazenskega prostora z zavrtinčenim strelom poizkušal Danijel Šturm, a je meril za las čez prečnik gola Ajdina Mulalića. V 33.minuti je Maribor znova izpeljal atraktivno akcijo, v kazenski prostor je podajal Gregor Sikošek, žogo pa spretno v gol preusmeril Ognjen Mudrinski, a je bil zadetek po posredovanju VAR-a razveljavljen (izjemno mejna ofsajd situacija).

Mariborčani so, kljub frustracijam ob razveljavljenem zadetku nadaljevali z visokim presingom na nasprotnikovi polovici. Najbolj dejaven je bil v napadu Mudrinski, ki postaja vse bolj pomemben člen vijoličastih. Največjo težavo prvega polčasa pa sta predstavljala krilna položaja Danijel Šturma in Jana Repasa, ki se ob avt liniji v napadu nikakor ni znašel.

Rezultat se do konca polčasa sicer ni več spreminjal, kljub napadalni igri na obeh straneh pa golov nismo videli, rezultat polčasa 0-0.

Zadržan začetek drugega polčasa, zmagoviti gol v 91. minuti

Drugi polčas se je za raziko od prvega začel veliko mirneje. Mariborčani so sicer imeli terensko premoč v posesti žoge, a si resnih priložnosti niso priigrali. Domžalčani pa so preko Dejan Georgijevića bili nevarni predvsem iz protinapadov, a tudi brez večjega učinka. Najlepšo priložnost uvoda drugega polčasa je zapravil Danijel Šturm, ki je nekoliko s strani iz ugodnega položaja streljal preslabo, zato Mulalić večjih težav pri obrambi ni imel.

100- odstotno priložnost je po odbitku iz kota zapravil Dejan Vuklišević, žogo je lahkomisleno poslal čez prečnik. V nadaljevanju polčasa smo spremljali raztrgano igro brez priložnosti. Vse do zadnje minute se je zdelo, da se bo tekma končala z začetnim izidom, a je Maribor zadnjo akcijo izpeljal izjemno. V kazenski prostor je podal Martin Milec, izbil je Vuklišević ravno na nogo Jana Repasa, ki je silovito žogo poslal v levi zgornji kot vrat Mulalića. Z zmago je Maribor ohranil možnosti za naslov jesenskega prvaka.