spot_img

NK Maribor proti Aluminiju dosegel peto zaporedno ligaško zmago

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 17. krogu Prve lige Telemach sta se v Ljudskem vrtu pomerila NK Maribor in NK Aluminij. Tekmeca sta se drugič pomerila v tej sezoni lige. Prvi obračun v Kidričevem so zanesljivo dobili domačini in vijoličastim povzročili enega hujših porazov v zadnjem času, bilo je 3-0. Na drugi medsebojni tekmi je vlogo favorita znova prevzel Maribor, ki je trenutno neporažen že v zadnjih sedmih krogih državnega prvenstva.

Terenska premoč prinesla vodstvo

Obračun se je začel z rahlo terensko premočjo Maribora, ki si je v 7. minuti že priigral izredno priložnost, po podaji Ognjena Mudrinskega je sam proti golu Aluminija stekel Malik Sellouki, a je njegov strel izvrstno ubranil Luka Janžekovič, igralec prejšnjega kroga Prve lige. Mariborčani so si naslednjo obetavno akcijo pripravili v 23. minuti, ko je Rok Sirk žogo lepo odložil Ninu Žuglju, a je tudi njegov strel ubranil Janžekovič.

Kidričani so prvič resneje zapretili v 31. minuti, ko je sam proti vratom Maribora stekel Armin Džerlek, a ga je vratar Ažbe Jug zaustavil s prekrškom. Prejel je le rumeni karton, a bi si lahko po pravilih prislužil celo rdečega. V izteku prvega polčasa je z razdalje poizkušal Martin Milec, a zanesljivo zgrešil željan cilj. V 42. minuti pa so Mariborčani le prišli do vodstva, po napaki Aluminija je do žoge prišel Rok Sirk in natančno podal Ognjenu Mudrinskemu, ki je dosegel že svoj šesti gol v tej sezoni.

V 45. minuti je Aluminij po nepravilni potezi Ažbeta Juga sicer prišel do indirektnega prostega strela, a ga ni izkoristil.  Ostalo je pri izidu 1-0 za Maribor ob prvem polčasu.

Miren začetek, obetaven zaključek drugega polčasa

Drugi polčas se je začel mirneje kot prvi ,spremljali smo predvsem igro med obema kazenskima prostoroma, brez resnih priložnosti. Mariboru je to sicer ob minimalnem vodstvu tudi odgovarjalo, Kidričani pa so bili preveč pasivni v napadu, da bi prišli vsaj do izenačenja. V 72. minuti pa se je Radovan Karanović odločil za dvojno menjavo, Rudi Požeg Vancaš in Rok Kronaveter sta zamenjala Nina Žuglja ter Ognjena Mudrinskega.

V 77. minuti pa uigrana akcija Maribora, predložek v kazenski prostor je poslal Gregor Sikošek, svoj drugi gol v sezoni pa je z glavo dosegel RokSirk. V 82. minuti je Aluminij prišel do prve resne priložnosti, a je bil Aljaž Krefl pri strelu izredno nenatančen. Ob koncu rednega dela je bil v kazenskem prostoru nepravilno oviran Rudi Požeg Vancaš, zato je glavni sodnik Nejc Kajtazovič dosodil enajstmetrovko. Slednjo je rutinirano realiziral Rok Kronaveter, 3-0.

Karanovič je že v sodnikovem podaljšku opravil zadnjo menjavo in iz igre poklical Malika Selloukija, ki je svoje igrišče na terenu prepustil Danijelu Šturmu. Rezultat se sicer do konca tekme ni več spreminjal, tako da je ostalo pri 2-0 za Maribor, ki s tem ostaja na vrhu lestvice, Aluminij pa na njenem dnu.