spot_img

NK Maribor v derbiju kroga premagal vodilni Koper

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 15. krogu Prve lige Telemach sta se v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Koper. Slednji so srečanje pričakali na prvem mestu lestvice, na drugi strani Mariborčani iz tretjega. V 9. minuti so si Koprčani priigrali prvo resnejšo priložnost, ko je globinsko žogo ujel Lamin Colley, a je njegov strel ubranil Ažbe Jug. Šest minut kasneje je iz podobnega položaja poizkušal tudi Kaheem Parris, a je bil tudi on za las nenatančen.

Taktično nadaljevanje tekme, vodstvo Maribora v končnici polčasa

V nadaljevanju tekme smo spremljali taktično nogometno predstavo iz obe strani, kjer si nobena iz ekip ni pripravila izrazite prilbožnosti za zadetek. V 39. minuti je iz roba kazenskega prostora sicer streljal Ivan Novoselec, a je meril krepko preko vrat. Na drugi strani je Maribor izpeljal izvrstno akcijo preko Jana Repasa in Gregorja Sikoška, ki je z nizko podajo našel Ognjena Mudrinskega, slednji pa je rutinirano zadel za 1-0.

Prvi polčas je ponudil veliko priložnosti. Večino napadalnih akcij je izpeljal sicer Koper, a je na odmor z vodstvom odšel Maribor. Slednji je dolgo časa potreboval za vzpostavitev ravnovesja na igrišču, a je ob koncu polčasa ponudil presežek v napadu. Rezultat polčasa, 1-0 za Maribor.

Terenska premoč Kopra, podvojitev vodstva vijoličastih

Drugi polčas se je začel v podobnem slogu kot prvi, Koprčani so imeli rahlo terensko premoč, a si izrazitih priložnosti ni uspel priigrati. Na drugi strani so vijoličasti igrali predvsem na hitre protinapade in bili v njih nekajkrat tudi nevarni. V 55. minuti pa je podajo Bede Amarachi Osujija sprejel Lamin Colley in po napaki Voloderja ter Mitrovića sam stekel proti vratom Juga, a je streljal preslabo tako da je ostalo pri minimalnem vodstvu Maribora.

Mariborčani so znova kaznovali koprsko neučinkovitost v 57. minuti, ko je po kardinalni napaki Adnana Golubovića žogo v mrežo pospravil Ognjen Mudrinski, 2-0. Radovan Karanović je nato aktiviral Roka Sirka, zamenjal je dvakratnega strelca Ognjena Mudrinskega, ki so ga navijači z aplavzom pospremili z igrišča. V končnici sta priložnost dobila še Malik Sellouki in Danijel Šturm, ki sta zamenjala Nina Žuglja ter Antoina Makoumbouja.

V 85. minuti se je v ugodni situaciji znašel rezervist Danijel Šturm, vendar je meril izrazito nenatančno. Rezultat se do konca ni več spreminjal, tako da je ostalo pri 2-0. Mariborčani so se z zmago izenačili na vrhu lestvice z Koprom in Olimpijo.