spot_img

Drugi večni derbi sezone se je končal brez zmagovalca

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 12. krogu Prve lige Telemach sta se v Ljudskem vrtu v drugem večnem derbiju sezone pomerila NK Maribor in NK Olimpija Ljubljana. V 4. minuti so si Mariborčani priigrali prvo omembe vredno priložnost, Mirko Mutavčič je z nizko podajo v osrčju kazenskega prostora našel Ognjena Mudrinskega, a slednji ni izkoristil izredno obetavne situacije.

V uvodu taktičen dvoboj brez resnih priložnosti

V uvodnih 10. minutah smo sicer spremljali pretežno taktičen dvoboj, igra pa je večinoma potekala predvsem med obema kazenskima prostoroma. Za odtenek konkretnejši so bili vijoličasti, a z izjemo nekaj nevarnih kombinacij si resne priložnosti niso uspeli priigrati. V 15. minuti pa bi Maribor praktično moral doseči uvodni zadetek, Rudi Požeg Vancaš je z Gregorjem Sikoškom izigral desno stran ljubljanske obrambe, slednji je podal do Marka Alvirja, ki pa je s približno desetih metrov zadel le vratnico.

V 24. minuti je po samostojnem prodoru akcijo zaključil Nino Žugelj, a je bil Nejc Vidmar na mestu. Dobrih deset minut kasneje je do odprtega strela prišel Mudrinski, a žoge ni najbolje zadel tako, da je pristala v golavtu. Na drugi strani so bili Ljubljančani nevarni predvsem Talla Lamina Juniorja, a je Ažbe Jug nevarnost suvereno odpravil. Rezultat se sicer do konca polčasa ni spremenil, tako da je ostalo pri začetnem izidu 0-0.

Boljši začetek Maribora v drugem polčasu

Drugi polčas so bolje odprli Mariborčani in bili preko Nina Žuglja v 49. minuti že nevarni, a je zvit Žugljev strel učinkovito ubranil Nejc Vidmar. V 58. minuti je Dino Špehar izigral mariborsko obrambo in iz roba močno streljal, a je Jug z izjemno obrambo zadetek preprečil. V razmaku med 55. in 65. minuto pa se je igra dodobra umirila, Maribor je sicer imel rahlo terensko premoč, a je ta bila jalova.

V 73. minuti se je trener Radovan Karanović odločil za prvo menjavo, poškodovanega Blaža Vrhovca je zamenjal Rok Kronaveter in v igro Maribora prinesel svežino oz. konkretnost v napadu, a  kljub temu je manjkala ofenzivna “pika na i”. V 80. minuti pa sta v igro namesto Rudija Požega Vancaša in Ognjena Mudrinskega vstopila Rok Sirk ter Vid Koderman.

Najlepšo priložnost si je Maribor pripravil v 86. minuti, ko je v kazenski prostor podajal Mirko Mutavčič, a zmede v ljubljanski obrambi Mariborčani niso znali izkoristiti. V sami končnici tekme pa je Lamin Tall zgrešil nemogoče, po strelu Aldaira je Jug strel še ubranil, do odbitka pa je prišel mladi Senegalec in zgrešil praktično prazen gol. Rezultat se do konca tekme ni več spreminjal, Maribor pa je tako v Ljudskem vrtu ostal brez zmage še po osmem zaporednem večnem derbiju.