spot_img

NK Maribor z zmago nad Celjem prekinil negativni niz

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 10. krogu Prve lige Telemach sta se v Ljudskem vrtu pomerila NK Maribor in NK Celje. Ekipi sta v nasprotju  pričakovanji razočaranji prvenstva, okrepljeni Celjani zasedajo namreč 7. mesto, eno višje so Mariborčani. Slednji so v začetku tedna zamenjali trenerja, namesto Simona Rožmana bo klub (vsaj začasno) vodil Radovan Karanović.

Uvodna iniciativa Maribora in protinapadi Celja

Maribor je v uvodu srečanja vršil visok pritisk na gostujoče Celjane, predvsem Marko Alvir je povzročal nemalo težav celjski obrambi. Državni prvaki iz sezone 2019/20 so bili preko Žana Medveda nevarni predvsem iz protinapadov. Slednji se je na enem izmed treningu močno sprl s trenerjem Agronom Šaljo, a tekmo vseeno začel v začetni enajsterici.

Maribor je na drugi strani terensko premoč “kronal” v 14. minuti, ko je Žanu Zaletelu pobegnil Marko Alvir. Hrvaški vezist je nato spretno našel Nina Žuglja, ki je s strelom v bližnji kot premagal vratarja Florijana Raduho. V nadaljevanju tekme se je tempo igre konkretno umiril, Mariborčani so rutinirano nadzorovali potek dogajanja na terenu. Rezultat se do izteka 45. minute ni več spreminjal, tako da se je prvi polčas zaključil z 1-0 za Maribor.

Uvod polčasa zaznamovala  škandalozna odločitev sodnika Dejana Balažiča

Drugi polčas se je začel v podobnem slogu, kot se je zaključil prvi. Moštvi sta igrali med obema kazenskima prostoroma dokaj počasno in predvidljivo, zato tudi resnih priložnosti praktično ni bilo. V 58. minuti pa je Maribor izpeljal odlično akcijo, po kateri je Marko Alvir sam stekel proti vratarju Raduhi, tik pred kazenskim prostorom pa ga je z evidentnim prekrškom zaustavil Žan Zaletel, a sodnik Dejan Balažič ni dosodil prostega strela in posledične izključitve celjskega kapetana.

V 65. minuti pa si je nedopustno napako privoščil David Zec, ko je nonšalantno podajal vratarju, a je žogo prestregel Ognjen Mudrinski in rutinirano dosegel svoj prvenec v dresu Maribora, 2-0. Trener Radovan Karanović je po povišanju vodstva opravil dvojno menjavo, Marka Alvirja in Ognjena Mudrinskega sta zamenjala Rok Sirk ter Rok Kronaveter. Priložnost za dokazovanje je dobil tudi Danijel Šturm, ki je nadomestil Rudija Požega Vancaša.

Mariborčani so zaključek tekme odigrali učinkovito in zadržali ugodno prednost 2-0. Z zmago nad Celjem pa so prekinili negativni niz rezultatov na zadnjih štirih tekmah. S tem so se povzpeli na 4. mesto lestvice in za vodilnim trojčkom Koper, Bravo in Olimpija zaostajajo za tri točke.