spot_img

Mura v Štajersko-prekmurskem derbiju z 1-2 premagala Maribor

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

V 8. krogu Prve lige Telemach sta se v Ljudskem vrtu pomerila NK Maribor in NŠ Mura. Slednja je v tekmo vstopila s porazom v Konferenčni ligi z Vitessejem, na drugi strani so Mariborčani srečanje začeli brez zmage v zadnjih treh krogih. V 5.minuti pa smo že videli prvo resnejšo priložnost. Po natančni globinski podaji Jana Repasa, se je je nekoliko nenadejano v izredno obetavni situaciji znašel Nino Žugelj, a praktično neoviran iz oči v oči z vratarjem Matkom Obradovićem izjemno priložnost zapravil.

Nekaj zapravljenih priložnosti Maribora

V nadaljevanju tekme je v posesti žoge prevladovala Mura, Maribor pa se je osredotočal predvsem na hitre prehodne iz obrambe v napad. Vmes je zadnji novinec Ognjen Mudrinski zapravil “zicerja” iz neposredne bližine in s tem vnovič dokazal, da še niti približno ni v tekmovalni formi. Maribor trenutno pač ne razpolaga z močno konkurenco v napadu, ki jo tvorita le neučinkoviti Rok Sirk in mladi Žan Vipotnik.

V 33. minuti pa je Maribor le kronal premoč na terenu, iz kota je podajal Repas, Mudrinski je zatresel vratnico, odbitek pa je v mrežo pospravil Robert Voloder, 1-0. Vodstvo je bilo sicer izjemno kratko, saj so Muraši praktično v naslednji akciji izid izenačili. Amadej Maroša je izkoristil nespretnost mariborske obrambe in podal proti Žigi Kousu, ki je iz bližine rezultat poravnal na 1-1. To je bil tudi rezultat prvega polčasa.

Zgodnja izključitev Nemanje Mitrovića

Začetek drugega polčasa se z vidika Maribora skorajda ne bi mogel začeti slabše . Nemanja Mitrović je prejel svoj drugi rumeni karton in predčasno končal tekmo, Mariborčani pa so morali od 47. minute naprej igrati z igralcem manj. Simon Rožman se je zato odločil za menjavo med Ninom Žugljem in Danijelom Šturmom.

Mura je po izključitvi Mitrovića zaigrala izrazito napadalno in si pripravila nekaj obetavnih priložnosti, a je bila v zadnji tretjini igrišča neučinkovita. Na drugi strani so Mariborčani izredno trpeli v obrambi in izključno igrali na hitre protinapade, a vsaj do 67. minute brez večjega učinka.

V zaključku tekme je Rožman zamenjal še Ognjena Mudrinskega z Andrejem Kotnikom. Slednji pa je ob vstopu v igro slišal glasne žvižge s strani mariborske publike, predvsem v luči domnevnega spodletelega prestopa v Olimpijo v poletnem prestopnem roku. V 88. minuti pa šok v Ljudskem vrtu, podajo iz kota je s strelom z glavo v zadetek pretvoril Jan Gorenc, 1-2 kar je bil tudi končni izid tekme.