NK Maribor v 7. krogu Prve lige do remija proti Bravu

V zadnjem tednu

- Oglas - spot_img

NK Maribor je tekmo 7. kroga Prve lige Telemach proti ljubljanskemu Bravu začel z petimi spremembami v začetni enajsterici. Simon Rožman poudarja, da še vedno išče t.i. “trajnih prvih enajst”, posledica tega pa so številne menjave znotraj moštva. Maribor je v tekmo sicer krenil z najslabšo obrambo v ligi (6 tekem-9 prejetih zadetkov), na drugi strani Bravo z najboljšo (6 tekem-2 prejeta zadetka).

Zgodnje vodstvo Maribora, prvenec Kodermana

Dvoboj druge in tretje ekipe lige se je začel z izrazitim pritiskom Maribora, ki je  povedel že v 2. minuti. Podajo na rob kazenskega prostora je izkoristil Vid Koderman in dosegel svoj prvenec v dresu vijočastih, 1-0. Maribor je tudi po vodstvu nadaljeval z napadalno držo, a je bil v obrambi znova nezanesljiv, kar pa Bravo, kljub trem pol-priložnostim ni izkoristil.

Mariborčani so preostanek polčasa bili v terenski premoči, a je ta bila jalova. Pripravili si niso niti ene resne priložnosti. Vijoličasti so sicer imeli 63% posest žoge, a bili kot že na nekaj prejšnjih tekmah premalo konkretni v zadnji tretjini igrišča. Bravo je na drugi strani prežal predvsem na protinapade in bil nekajkrat tudi nevaren, a premalo za izenačenje,

V 41. minuti pa šok za vijoličaste, odličen prodor Martina Kramariča je s prekrškom zaustavil Blaž Vrhovec, po mnenju sodnika Mateja Juga celo za rdeči karton. Mariborčani so, kljub igralcu manj polčas pripeljali do konca z rezultatom 1-0. Navijači so sodnika sicer v slačilnico poslali z glasnimi žvižgi in se spraševali zakaj na tekmi ni na voljo VAR tehnologije, za preverbo t.i. spornih situacij?

Miren začetek drugega polčasa, izenačenje Brava

Drugi polčas se je v primerjavi z prvim začel mirno, nobena izmed ekip ni vršila visokega pritiska. Bravo je sicer poizkušal izpeljati učinkovite akcije, a so Mariborčani, kljub izključitvi Vrhovca, v obrambi delovali zanesljivo, ironično celo bolje kot v polni zasedbi. V 62. minuti je iz približno 25 metrov streljal Amar Memić, a bil za las nenatančen. V praktično naslednji akciji pa je odlično podajal, kar je unovčil Gregor Bajde in zabil svojemu bivšemu klubu in poravnal izid na 1-1.

Simon Rožman se je kmalu po izenačenju odločil za dvojno menjavo, Rudija Požega Vancaša in Žana Vipotnika sta zamenjala Danijel Šturm ter Rok Sirk. V 77. minuti je z velike razdalje Nsana Claudelion Etienne, a je žoga zletela tik nad prečnikom. Za končnico dvoboja je Rožman aktiviral še Gregorja Sikoška in Roka Maherja, ki sta zamenjala Vida Kodermana in Antoina Makoumbouja. Jabn Repas pa je svoje mesto na igrišču prepustil Martinu Milcu.

V 85. minuti je bil Maribor nevaren preko Danijela Šturma, a je bil njegov zaključek preslaboten, Igor Vekić je strel zlahka ubranil. V zadnji minuti rednega dela, pa se je po iznajdljivem sprejemu po dolgi žogi v obetavni situaciji znašel Gregor Sikošek, a iz bližine slabo streljal. V sodnikovem podaljšku je Šturm sam stekel proti vratom Vekića in bil vsaj na videz zaustavljen z prekrškom za enajstmetrovko, a se Matej Jug ni odločil za najstrožjo kazen. Rezultat se do konca tekme več ni spremenil, Maribor je zabeležil svoj prvi remi, Bravo pa je tudi po 7. krogu ostal neporažen.