Slovenska mlada reprezentanca visoko izgubila proti favoriziranim Italijanom

0
44

V tretji tekmi skupine H Evropskega prvenstva do 21 let sta se v Ljudskem vrtu pomerili reprezentanci Slovenije in Italije. Slovenci so tekmo bolje odprli, a si resne priložnosti niso priigrali. V 10 minuti pa je po prvi omembe vredni napadalni akciji povedla Italija, domači žoge niso znali učinkovito izbiti iz kazenskega prostora, kar je izkoristil sicer nogometaš Spezie Giulio Maggiore in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 1-0.

Slovenija v uvodni četrtini tekme brez možnosti, Italijani zadeli kar trikrat

Slovenci so bili po zgodnjem zaostanku vidno v šoku, kar so Italijani izkoristili in v 20. minuti zadeli še drugič. Po natančni globinski podaji Luca Raniberija, je sam proti bIgorju Vekiću stekel Giacomo Raspadori in ga tudi rutinirano premagal. Sven Karič je sicer protestiral pri stranskem sodniku, zaradi morebitnega ofsajda, a si je zato prislužil le rumbeni karton.

V 24. minuti pa je sodnik Babrtosz Frankowski iz Poljske, po prekršku v kazenskem prostoru nad Davidejem Frattesijem, dosodil enajstmetrovko. Slednjo je uspešno izvedel nogometaš Valencie, Patrick Cutrone in svoji ekipi zagotovil visoko prednost z 3-0.

V 37. minuti si je Slovenija priigrala prvo resnejšo priložnost, po izjemnem driblingu je Aljoša Matko prišel sam pred Marca Carnesecchija, a je njegov strel vratar ubranil, zlata priložnost za Slovenijo za znižanje visokega italijanskega vodstva. V končnici prvega polčasa pa je po napaki slovenske obrambe prekršek za vnovičen kazenski strel zakrivil vrata Igor Vekić, ki pa se je za napako odkupil z bravurozno obrambo ob strelu Cutroneja. Tako je po prvih 45. minutah ostalo pri rezultatu 3-0 za mlade “Azzure”

Slabo nadaljevanje v drugem polčasu, Italijani zadeli še četrtič

V začetku drugega polčasa je selektor slovenske mlade reprezentance Milenko Ačimović opravil kar trojno menjavo, v slačilnici je pustil Timija Maxa Elšnika, Nika Prelca in Davida Brekala, ki so jih zamenjali Tamar Svetlin, Dušan Stojinović in Dejan Petrović. Rošade pa niso prinesle nobenih sprememb, še naprej so bili Slovenci povsem nekonkurenčni favoriziranim Italijanom, ki so v 50. minuti vodili že z 4-0. Izjemen zadetek z razdalje je dosegel Patrick Cutrone.

Nogometaši mlade reprezentance Italije so v nadaljevanju “stopili s plina” in niso več tako močno pritiskali na vrata Slovenije. Tekmo so tudi mirno pripeljali do konca in jo z izidom 4-0 tudi zanesljivo dobili. Z osvojenimi tremi točkami so zasedli 2. mesto v skupini za prvo Španijo (U-21) , s katero so se uvrstili tudi v izločilne boje EURA U-21. Slovenci pa so po le eni osvojeni točki na treh tekmah končali na zadnjem mestu lestvice in se od domačega evropskega prvenstva poslovili z visokim porazom.