V 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Mura. Njun drugi obračun letošnje sezone je na začetku prinesel zelo rezervirano predstavo na obeh straneh, a sta se ekipi po 10. minuti prebudili do te mere, da smo v nadaljevanju videli resno priložnost za obe. Tomi Horvat je v 20. minuti iz dobrih 25 metrov sprožil izjemen volej udarec, Jug je bil že premagan, a Maribor je rešila prečka. Na drugi strani je Aljoša Matko padel v kazenskem prostoru, a sodnik Nejc Kajtazovič se ni odločil za enajstmetrovko.

Terenska premoč Mure

V drugi polovici prvega polčasa pa je iniciativo na igrišču prevzela Mura. Veliko je bilo kombinacij, teka in strelov z razdalje, a tudi to ni Prekmurcem prineslo vodstva. Ob tem se je Maribor krčevito branil in na trenutke tudi precej trpel, a se je kljub temu izvlekel in zaigral bolje. Posebej razpoložen je bil Aljoša Matko, a mu soigralci v napadu niso prav nič sledili, Kronaveter in Mlakar sta bila namreč preveč statična in nista v nogometnem žargonu dovolj “iskala prostora”.

Nadpovprečen prvi polčas pa je odigral tudi Rene Mihelič, ki je spomnil na predstave izpred desetih let, ko je kot kapetan moštva poveljeval vijoličastim. Vseeno pa sta bila dva razpoložena igralca poleg vratarja Ažbeta Juga premalo, da bi Maribor na odmor odšel z prednostjo, še več, bil je bližje zaostanku, kot vodstvu. Polčas, 0-0.

Izjemen začetek drugega polčasa

Drugi polčas se je začel podobno kot prvi, z veliko previdnosti na obeh straneh. Manjkale so tiste ključne podaje, ki privedejo k resni priložnosti za zadetek, teh pa smo v 51. minutah tekme videli bore malo. V 54. minuti pa vodstvo Maribora, iz prostega strela je podajal Žan Kolmanič, strel z glavo Ilije Martinovića je Marko Zalokar še uspel ubraniti, drugega poizkusa Jana Mlakarja pač ne in Maribor je povedel z 1-0.

Mura je bila po prejetem golu v šoku in k temu je botrovalo tudi dejstvo, da si je Maribor v 59. minuti preko Matka tokrat priigrala najstrožjo kazen, ki jo je rutinirano realiziral Rok Kronaveter in vijoličastim zagotovil udobnejšo prednost, 2-0. Ko se je zdelo, da je Mura povsem na kolenih pa je praktično v naslednji akciji uspela rezultat znižati, napako Špira Peričića je z lepo podajo izkoristil Žiga Kous, Andrija Filipović pa zadel za 2-1. “Revolveraških” 15 minut drugega polčasa.

Camoranesijeve tipične menjave

Mauro Camoranesi je opazil, da so njegovi varovanci nekoliko fizično padli zato se je na začetku zadnje tretjine odločil v igro poslati Amirja Derviševića in Jana Repasa, ki sta zamenjala Blaža Vrhovca ter Roka Kronavetra. Trener Maribora je s tem verjetno želel okrepiti stabilnost na sredini igrišča, saj je Mura ena nevarnejših ekip v Sloveniji, ko je govora o protinapadih.

Maribor zadržal vodstvo in postal jesenski prvak lige

Mariborčani so v zaključku tekme z nekaj preglavicami, a vendarle, zadržali prednost enega zadetka do konca tekme. Sedma zmaga v zadnjih osmih obračunih pa jim je prinesla t.i. naziv jesenskega prvaka lige. Ob ponovnem pozitivnem rezultatu proti Aluminiju v nedeljo pa bi vijoličasti na odmor in priprave za drugi del sezone odšli z najmanj 5 točkami naskoka pred konkurenco, kar bi bila dobra popotnica k 16. naslovu državnega prvaka.